Akademicy z Białej Podlaskiej musieli uznać wyższość Anilany

Pierwszą porażkę w sezonie 2020/2021 ponieśli szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. W 4. kolejce rozgrywek grupy C I ligi piłkarzy ręcznych reprezentanci Lubelszczyzny ulegli na wyjeździe Anilanie Łódź 25:31. Gospodarze od początku sobotniej konfrontacji narzucili rywalom swój styl gry. W 6. minucie po skutecznym rzucie Jana Stolarskiego miejscowi prowadzili 4:1. Chwilę później przewaga łodzian wzrosła do czterech trafień (7:3). Ekipa z Białej Podlaskiej nie była w stanie zniwelować strat i po pierwszym kwadransie na tablicy wyników widniał rezultat 10:5 na korzyść Anilany. Od stanu 11:7 łódzka drużyna rzuciła trzy bramki z rzędu, powiększając różnicę do siedmiu trafień (14:7). Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 17:11. Przyjezdni dobrze rozpoczęli drugą część meczu. Skuteczne rzuty Norberta Maksymczuka i Michała Bekisza pozwoliły na doprowadzenie do wyniku 17:13. W 38. minucie podopieczni Dmitrija Tichonia i Sławomira Bodasińskiego zmniejszyli straty do dwóch bramek (19:17). Jednak w kolejnym fragmencie miejscowi odbudowali swoją przewagę. W 45. minucie łodzianie prowadzili 22:18, a pięć minut później już 26:20. Ostatecznie Anilana wygrała to spotkanie 31:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u AWF w tym meczu był Jakub Polok. Rozgrywający zapisał na swoim koncie dziesięć trafień.

W następnej kolejce Anilana Łódź zagra na wyjeździe z MKS-em Mazur Sierpc (17 października, 19:00). Natomiast AZS AWF Biała Podlaska podejmie MKS Wieluń (17 października, 18:00).

Anilana Łódź – AZS AWF Biała Podlaska 31:25 (17:11)

Anilana: Chmurski, Pisarkiewicz – Krajewski 8, Kucharski 3, Pawlak 3, D. Wawrzyniak 3, T. Wawrzyniak 3, Doniecki 3, Wypych 3, Katusza 2, Winiarski 1, Stolarski 1, Strzebiecki 1, Kamiński.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski – Polok 10, Maksymczuk 6, Bekisz 6, Urbaniak 3, Łazarczyk, Mazur, Banaś, Kandora, Darafeyeu.

Kary: 16 minut (Antoni Doniecki x2, Jakub Winiarski x2, Szymon Krajewski, Adrian Kucharski, Bartosz Pawlak, Damian Wawrzyniak) – 10 minut (Przemysław Urbaniak x2, Jakub Polok, Michał Banaś, Łukasz Kandora).