AZS AWF Biała Podlaska górą w akademickich derbach

Po zwycięstwie w derbach Lubelszczyzny szczypiornistów AZS-u AWF Biała Podlaska czekał kolejny derbowy sprawdzian. W 10. kolejce I ligi grupy C doszło do starcia dwóch akademickich drużyn. Do Białej Podlaskiej przyjechała ekipa AZS-u UW Warszawa. Gospodarze nie dali szans zawodnikom ze stolicy i wygrali pewnie 33:26. Podopieczni Dimitrija Tichonia od początku meczu przeważali. W 10. minucie wyszli na prowadzenie 7:3. Dziesięć minut później różnica wynosiła już osiem trafień na korzyść bialskich akademików (13:5). Na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 18:11. W drugiej połowie warszawianie rozpoczęli odrabianie strat. W 44. minucie zmniejszyli różnicę do dwóch bramek (21:19). Jednak zawodnicy AZS-u AWF nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. W ostatnim kwadransie “odskoczyli” rywalom i zakończyli spotkanie z przewagą siedmiu bramek (33:26). Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Białej Podlaskiej był Przemysław Urbaniak. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie osiem trafień.

AZS AWF Biała Podlaska – AZS UW Warszawa 33:26 (18:11)

AZS AWF: Adamiuk, Sętowski, Kozłowski – Urbaniak 8, Bekisz 6, Stefaniec 5, Ziółkowski 4, Kruchkou 4, Łazarczyk 2, Valyntsau 2, Banaś 1, Nowicki 1, Maksymczuk, Niedzielenko.

AZS UW: Ner, Szałkucki –  Przybysz 6, Witkowski 5, Leszczyński 5, Bulej 3, P. Kwiatkowski 3, Niemiec 2, Steć 1, Szpejna 1, K. Kwiatkowski, Pietrzak, Ligęza, Urbański, Kaźmierczak, Grzywiński.