AZS AWF Biała Podlaska nie wygra I ligi

AZS AWF Biała Podlaska nie wygra I ligi

To już pewne. Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska zajmą drugie miejsce w rozgrywkach grupy B I ligi. Zwycięzcą został SPR PWSZ Tarnów, na czele z byłym zawodnikiem Azotów Puławy, Michałem Kubisztalem.

Po weekendowej wygranej SPR PWSZ Tarnów nad MTS-em Chrzanów (31:28) stało się jasne, że jedyną deską ratunku dla AZS-u AWF Biała Podlaska jest ŚKPR Świdnica i jego ewentualne domowe zwycięstwo nad tarnowianami. W środę szczypiorniści z Małopolski grali w Świdnicy i niemal od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. W przerwie Michał Kubisztal i spółka wygrywali 20:10, a po godzinie mieli 11 bramek przewagi (38:27).

AZS AWF Biała Podlaska wygra zaplanowane na sobotę spotkanie z Viretem Zawiercie walkowerem. Zawiercianie zrezygnowali z przyjazdu do Białej Podlaskiej. Zespół Dmitrija Tichona zakończy rywalizację w grupie B I ligi na drugim miejscu, za ekipą z Tarnowa. To właśnie Kubisztal i spółka otrzymali prawo gry w PGNiG Superlidze. Do procesu licencyjnego zgłosili się także bialczanie.