AZS AWF Biała Podlaska wyszedł zwycięsko ze starcia akademickich drużyn

W 8. kolejce rozgrywek grupy C I ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska walczyli o punkty z AZS-em UW Warszawa. Starcie w stolicy rozpoczęło się lepiej dla przyjezdnych, którzy w 9. minucie prowadzili 5:3. Reprezentanci Lubelszczyzny utrzymywali przewagę, a w 20. minucie po celnym rzucie Marcina Stefańca różnica wynosiła już pięć bramek na ich korzyść (12:7). W końcówce pierwszej części gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Od stanu 15:10 warszawianie gonili przeciwników i na przerwę podopieczni Dmitrija Tichonia i Sławomira Bodasińskiego schodzili przy wyniku 16:15 na swoją korzyść. Na początku drugiej połowy gospodarze doprowadzili do remisu 16:16, jednak bialskopodlascy akademicy zanotowali serię czterech trafień, doprowadzając do rezultatu 20:16. W 46. minucie po skutecznej akcji Marcina Stefańca przyjezdni prowadzili 26:20. W ostatnim kwadransie goście kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie zwyciężyli 33:26. Najwięcej bramek dla drużyny z Białej Podlaskiej rzucili Bartosz Ziółkowski i Michał Bekisz. Obaj zapisali na swoim koncie po siedem trafień.

W następnej kolejce AZS UW Warszawa zagra na wyjeździe z MKS-em Mazur Sierpc (28 listopada, 18:00). Natomiast AZS AWF Biała Podlaska podejmie SCKS Jurand Ciechanów (28 listopada, 18:00).

AZS UW Warszawa – AZS AWF Biała Podlaska 26:33 (15:16)

AZS UW: Ner, Lipka – Titow 10, Przybysz 8, Szpejna 4, Steć 2, Pilarski 1, Zawadzki 1, Urbański, Bienenda, Salamoński, Bulej, Nowakowski.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski – Ziółkowski 7, Bekisz 7, Polok 6, Stefaniec 6, Niedzielenko 5, Łazarczyk 1, Kandora 1, Mazur, Darafeyeu.

Kary: 8 minut (Tomasz Bulej x2, Witalij Titow, Miłosz Zawadzki) – 10 minut (Jakub Polok x2, Leon Łazarczyk x2, Patryk Niedzielenko).