AZS AWF Biała Podlaska z pierwszą ligową porażką w sezonie

Mecz 6. kolejki grupy C I ligi pomiędzy SPR PWSZ Tarnów a AZS AWF Biała Podlaska był starciem dwóch drużyn okupujących czołowe miejsca w tabeli. Hitowe spotkanie na zapleczu PGNiG Superligi zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 35:31. W mecz lepiej weszli szczypiorniści z Białej Podlaskiej. Po ośmiu minutach gry akademicy prowadzili 5:2. SPR PWSZ szybko odrobił straty i spotkanie toczyło się “bramka za bramkę”. Kluczowe dla przebiegu meczu było ostatnie dziesięć minut pierwszej odsłony, gdy gra podopiecznych Dmitrija Tichonia załamała się, czego efektem dwie bramki rzucone i aż siedem straconych. Po przerwie szczypiorniści z Tarnowa powiększali swoją przewagę, która w dłuższych fragmentach drugiej części spotkania wynosiła nawet dziewięć bramek. Przyzwoita gra zawodników z Białej Podlaskiej w ostatnich minutach meczu zmniejszyła różnicę do czterech trafień, ale nie uchroniła szczypiornistów z Lubelszczyzny od pierwszej ligowej porażki w sezonie 2018/2019. Prawdziwym koszmarem dla obrony akademików był Daniel Dutka. Rozgrywający tarnowskiego zespołu zapisał na swoim koncie dziesięć trafień. Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u AWF Biała Podlaska był Bartosz Ziółkowski. 21-letni skrzydłowy rzucił siedem bramek.

SPR PWSZ Tarnów – AZS AWF Biała Podlaska 35:31 (16:11)

SPR: Ciochoń 1, Barnaś – Dutka 10, Kowalik 8, Jewuła 4, Sanek 4, Wajda 3, Lazarowicz 2, Nowak 1, Chodara 1, Niemiec 1, Spieszny, Misiewicz, Mogielnicki.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Sętowski – Ziółkowski 7, Kruczkow 6, Małecki 5, Wołyncew 5, Bekisz 3, Stefaniec 2, Urbaniak 2, Banaś 1, Niedzielenko, Nowicki, Maksymczuk, Łazarczyk.