Bezdyskusyjna wygrana akademików z Białej Podlaskiej

Piąte ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021 odnieśli szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. W 9. kolejce rozgrywek grupy C I ligi piłkarzy ręcznych zespół z Białej Podlaskiej pokonał we własnej hali SCKS Juranda Ciechanów 44:28. Akademicy szybko przejęli inicjatywę w tym starciu. Od stanu 3:3 reprezentanci Lubelszczyzny zanotowali fantastyczną serię dziewięciu bramek i w 17. minucie prowadzili 12:3. W kolejnych akcjach przewaga miejscowych rosła i dzięki skutecznej akcji Bartosza Ziółkowskiego wynosiła jedenaście trafień (19:8). Na przerwę biało-zieloni schodzili przy wyniku 23:12 na swoją korzyść. W drugiej połowie zespół prowadzony przez Dmitrija Tichonia i Sławomira Bodasińskiego nie zwalniał tempa. Ekipa z Białej Podlaskiej powiększała różnicę i w 45. minucie prowadziła 36:20. Ostatecznie gospodarze odnieśli wyraźne zwycięstwo 44:28. Najwięcej bramek dla drużyny z Lubelszczyzny rzucił Bartosz Ziółkowski. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie aż trzynaście trafień. Po triumfie nad ekipą z Ciechanowa AZS AWF Biała Podlaska zajmuje czwarte miejsce w I-ligowej tabeli.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska zagra na wyjeździe z Azotami II Puławy (5 grudnia, 16:00). Natomiast SCKS Jurand Ciechanów podejmie ekipę MKS-u Mazur Sierpc (5 grudnia, 18:00).

AZS AWF Biała Podlaska – SCKS Jurand Ciechanów 44:28 (23:12)

AZS AWF: Adamiuk, Niedzielski, Ostrowski – Ziółkowski 13, Polok 7, Maksymczuk 5, Bekisz 4, Łazarczyk 4, Stefaniec 4, Niedzielenko 3, Kandora 3, Mazur 1, Kozycz, Darafeyeu.

SCKS Jurand: Skowroński, Mirzejewski – Dobrzyniecki 10, Tobolski 5, Marc. Smolarek 4, Dębiec 3, Smoliński 2, Olszewski 1, Tokarski 1, Wiszowaty 1, Mari. Smolarek 1, Kosik.

Kary: 12 minut (Kamil Kozycz x3, Łukasz Kandora, Jakub Polok, Leon Łazarczyk) – 18 minut (Patryk Dębiec x3, Andrzej Kosik x2, Mariusz Smolarek x2, Damian Tobolski, Jakub Tokarski).