Bialscy akademicy rozpoczęli rundę rewanżową od porażki

Trzeciej ligowej porażki w sezonie 2018/2019 doznali szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. W 12. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn podopieczni Dmitrija Tichonia ulegli na wyjeździe SRS-owi Czuwaj Przemyśl 31:37. Po dziesięciu minutach sobotniego spotkania gospodarze prowadzili 5:4. Wtedy zawodnicy z Białej Podlaskiej rzucili cztery bramki z rzędu i odskoczyli graczom z Podkarpacia na trzy trafienia (8:5). W 19. minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Marcina Stefańca akademicy prowadzili już 11:7. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony gospodarze zmniejszyli straty i ostatecznie schodzili na przerwę przegrywając z ekipą z Lubelszczyzny 14:15. Na początku drugiej części spotkania szczypiorniści Czuwaju wyszli na dwubramkowe prowadzenie (17:15), ale bialczanie szybko doprowadzili do remisu po osiemnaście. Gra “bramka za bramkę” toczyła się do stanu 20:20. Od tego momentu gospodarze zanotowali serię, w której uciekli AZS-owi AWF na cztery trafienia (24:20). Zespół z Przemyśla utrzymywał bezpieczną przewagę, która w 55. minucie wynosiła nawet osiem bramek (36:28). Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czuwaju 37:31. Głównym architektem sukcesu przemyskiej ekipy był Mateusz Kroczek. Skrzydłowy pokonał bramkarzy z Białej Podlaskiej aż piętnaście razy. Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u AWF był Michał Bekisz, zdobywca dziesięciu bramek.

SRS Czuwaj Przemyśl – AZS AWF Biała Podlaska 37:31 (14:15)

SRS Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Kroczek 15, Bajwoluk 6, Mi. Kubisztal 5, Stołowski 3, Kulka 3, Ma. Kubisztal 3, Kubik 1, Biernat 1, Nowak.

AZS AWF: Adamiuk, Sętowski, Kozłowski – Bekisz 10, Kruchkou 6, Stefaniec 5, Valyntsau 4, Banaś 4, Ziółkowski 1, Urbaniak 1, Małecki.