Bolesna porażka AZS-u AWF Biała Podlaska

W hitowym starciu 13. kolejki rozgrywek I ligi grupy C piłkarzy ręcznych szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska ulegli we własnej hali zajmującej pozycję lidera ekipie KPR-u Legionowo 25:26. Gospodarze zaprzepaścili szansę na zwycięstwo, nie wykorzystując kilku rzutów karnych. Decydującym momentem spotkania okazała się kontrowersyjna “siódemka” podyktowana na korzyść gości w ostatniej minucie meczu. Celny rzut najskuteczniejszego w tym spotkaniu Michała Prątnickiego (9 bramek) zapewnił zespołowi z Mazowsza minimalną wygraną. Gra ofensywna drużyny z Białej Podlaskiej spoczywała w dużej mierze na Marcinie Stefańcu. Kapitan AZS-u AWF zapisał na swoim koncie siedem trafień. – Boli nas ta porażka, ponieważ przegraliśmy jedną bramką i to w dosyć dziwnych okolicznościach. Nie do końca jesteśmy przekonani o tym, że ostatni rzut karny został podyktowany prawidłowo. Oprócz tego uciekło nam parę, wydawałoby się łatwych sytuacji, nie wspominając już o zamienianiu rzutów karnych na bramki. Trzeba to przełknąć i grać dalej. Zmarnowaliśmy w tym spotkaniu kilka klarownych okazji. Myślę, że zespół z Legionowa był do ogrania i znajdowaliśmy się na dobrej drodze ku temu. Sam mecz nie był najgorszy, niemniej jednak boli, gdy nie wykorzystuje się takich szans i przegrywa się w najgorszym wariancie, czyli jedną bramką u siebie – mówi Sławomir Bodasiński.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska zagra na wyjeździe z AZS-em UJK Kielce (22 lutego, 18:00).

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Legionowo 25:26 (14:13)

AZS AWF: Adamiuk – Stefaniec 7, Ziółkowski 4, Łazarczyk 3, Urbaniak 3, Kozycz 3, Banaś 3, Niedzielenko 1, Kandora 1, Nowicki, Mazur, Darafeyeu.

KPR: Lipka, Szałkucki, Węgrzyn – Prątnicki 9, Fąfara 5, Kostro 4, Kasprzak 3, Chabior 2, Filipowicz 1, Suliński 1, Wołowiec 1, Podobas.

Kary: 6 minut (Łukasz Kandora, Patryk Niedzielenko, Przemysław Urbaniak) – 10 minut (Tomasz Kasprzak x2, Damian Suliński, Filip Fąfara, Marek Podobas).
Czerwona kartka: Marek Podobas 22′