Derby dla AZS-u AWF Biała Podlaska

W 9. kolejce I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn doszło do pierwszych w tym sezonie derbów Lubelszczyzny. Zespół MKS-u Padwa Zamość podejmował przed własną publicznością AZS AWF Biała Podlaska. Górą w prestiżowym spotkaniu byli przyjezdni, którzy pokonali Padwę 33:28. Spotkanie od początku układało się na korzyść bialskich akademików. W 13. minucie podopieczni Dmitrija Tichonia prowadzili już 10:5. Szczypiorniści z Zamościa minutę przed końcem pierwszej połowy zniwelowali różnicę do jednego trafienia (14:15), ale na przerwę schodzili przegrywając 14:17. W drugiej części meczu zawodnicy z Białej Podlaskiej utrzymywali kilkubramkową przewagę i nie pozwalali gospodarzom na doprowadzenie choćby do remisu. Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u AWF był Bartosz Ziółkowski. 21-letni skrzydłowy zapisał na swoim koncie dziesięć trafień. W zespole Padwy najwięcej bramek rzucił Tomasz Fugiel. Rozgrywający pokonał bramkarzy z Białej Podlaskiej trzynaście razy. Co ciekawe młodszy z braci Fugielów został ukarany czerwoną kartką i zakończył swój udział w spotkaniu derbowym w 50. minucie. – Zmierzyliśmy się z mocnym rywalem i kandydatem do zwycięstwa w naszej grupie. Pierwszym momentem, który zadecydował o naszej porażce, była dobra seria rywali w pierwszej połowie, która pozwoliła im odskoczyć na kilka punktów. Powrót do meczu i zmniejszenie strat kosztowały nas dużo sił w pierwszej części spotkania. Drugim kluczowym momentem była czerwona kartka dla Tomasza Fugiela, który wziął na swoje barki ciężar zdobywania bramek, grając przy tym na wysokim procencie skuteczności. Szkoda, bo gdy został wykluczony, byliśmy na fali i zmniejszaliśmy dystans do przeciwników. Zakończyłem ten mecz z takim przeświadczeniem, że gdyby nie ta czerwona kartka to losy spotkania mogłyby się ważyć do samego końca. Generalnie pomimo porażki uważam, że zagraliśmy niezłe zawody. Nie załamujemy się i idziemy do przodu – mówi trener Padwy Tomasz Czerwonka.

MKS Padwa Zamość – AZS AWF Biała Podlaska 28:33 (14:17)

MKS Padwa: Drabik, Bąk, Wnuk – T. Fugiel 13, Adamczuk 4, Sałach 2, Mroczek 2, Bigos 2, Puszkarski 2, Gałaszkiewicz 1, S. Fugiel 1, Teterycz 1, Kłoda, Pomiankiewicz

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski – Ziółkowski 10, Bekisz 5, Łazarczyk 4, Stefaniec 3, Małecki 3, Kruchkou 3, Banaś 3, Urbaniak 2, Niedzielenko, Maksymczuk.

Czerwona kartka: Tomasz Fugiel 50′ (za faul).