Hitowe starcie dla akademików z Białej Podlaskiej

W 17. serii spotkań I ligi piłki ręcznej mężczyzn grupy C doszło do starcia na szczycie między AZS-em AWF Biała Podlaska a SPR-em PWSZ Tarnów. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszli podopieczni Dmitrija Tichonia, pokonując przeciwników 34:28. Bialczanie od pierwszych minut meczu narzucili swój styl gry. Głównie dzięki trafieniom Przemysława Urbaniaka i Michała Bekisza miejscowi prowadzili po ośmiu minutach 8:2. W późniejszych fragmentach zawodnicy z Tarnowa mozolnie odrabiali straty. Po dwóch skutecznych “siódemkach” Jakuba Ćwięki i trafieniu Łukasza Szatko goście zmniejszyli stratę do trzech bramek. W dalszej części akademicy wrócili do znakomitej gry ofensywnej, która w efekcie dała sześciobramkowe prowadzenie nad rywalami po pierwszych trzydziestu minutach. W drugiej części meczu bialscy akademicy kontrolowali przebieg spotkania, minimalnie zwiększając dystans nad rywalami. Po skutecznych rzutach Maksima Kruchkou zawodnicy z Białej Podlaskiej na dwadzieścia minut przed zakończeniem starcia prowadzili 24:16. Szczypiorniści z Małopolski próbowali odrobić straty do gospodarzy, jednak ta sztuka się nie powiodła. W ostatecznym rozrachunku ekipa z województwa lubelskiego pokonała SPR PWSZ Tarnów 34;26, notując trzynaste zwycięstwo w tegorocznej kampanii. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ekipie Białej Podlaskiej byli Dzianis Valyntsau oraz Michał Bekisz. Obaj rozgrywający zapisali na swoje konto po siedem bramek.

AZS AWF Biała Podlaska — SPR PWSZ Tarnów 34:28 (19:13)

AZS AWF: Adamiuk, Sętowski — Bekisz 7, Valyntsau 7, Urbaniak 6, Kruchkou 4, Stefaniec 3, Ziółkowski 3, Małecki 2, Łazarczyk 1, Maksymczuk 1, Nowicki.

SPR PWSZ: Barnaś, Ciochoń – Jewuła 7, Szatko 5, Mogielnicki 4, Wajda 4, Ćwięka 3, Pawłowski 2, Wojdan 1, Sanek 1, Niemiec 1.