Inauguracyjne zwycięstwo akademików z Białej Podlaskiej

Od wygranej rywalizację w grupie C rozgrywek I ligi piłki ręcznej mężczyzn rozpoczęli szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. Podopieczni Dmitrija Tichonia pokonali w Płocku rezerwy Wisły 31:27. Mecz w Orlen Arenie od początku układał się na korzyść gości. W 5. minucie po trafieniu Bartosza Ziółkowskiego drużyna z Białej Podlaskiej prowadziła 3:0. Płocczanie doprowadzili do remisu 4:4, jednak reprezentanci Lubelszczyzny zanotowali serię, po której odbudowali przewagę (7:4). Gospodarze ponownie wyrównali stan rywalizacji. W 21. minucie po skutecznym rzucie Jakuba Goleniewskiego na tablicy wyników widniał rezultat 9:9. Gracze AZS-u AWF jeszcze przed przerwą odskoczyli. W 24. minucie różnica wynosiła trzy bramki (12:9), a na przerwę przyjezdni schodzili, prowadząc 15:11. W drugiej części przyjezdni konsekwentnie powiększali swoją przewagę. W 40. minucie trafienie Michała Bekisza doprowadziło do wyniku 19:14. Po pierwszym kwadransie drugiej połowy goście prowadzili 23:16. Co prawda, w końcówce gospodarze nieco zniwelowali straty, ale ostatecznie szczypiorniści z Białej Podlaskiej wygrali ten mecz 31:27. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucił Michał Bekisz, który pokonał bramkarzy rywali sześć razy.

W następnej kolejce Orlen Wisła II Płock zagra na wyjeździe z MKS-em Mazur Sierpc (26 września, 18:00). Natomiast szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska będą pauzować.

Orlen Wisła II Płock – AZS AWF Biała Podlaska 27:31 (11:15)

Orlen Wisła: Rybicki, Kozłowski – Goleniewski 8, Wawszczak 6, Witkowski 4, Helwak 4, Żółtowski 2, Fuksiński 1, Brzeziński 1, Dybiec 1, Wiśniewski, Ludwiczak, Sowul, Błaszczak, Zadrożny.

AZS AWF: Adamiuk, Niedzielski, Ostrowski – Bekisz 6, Stefaniec 5, Ziółkowski 4, Niedzielenko 3, Łazarczyk 3, Darafeyeu 3, Urbaniak 2, Banaś 2, Kandora 2, Polok 1, Mazur, Kozycz.

Kary: 4 minuty (Leon Sowul, Jakub Goleniewski) – 4 minuty (Michał Bekisz, Łukasz Kandora).