Klęska bialczan w Chrzanowie

Drugiej ligowej porażki w sezonie 2018/2019 doznali piłkarze ręczni AZS-u AWF Biała Podlaska. W 11. kolejce I ligi grupy C akademicy musieli uznać wyższość MTS-u Chrzanów, ulegając na wyjeździe 21:27. Gospodarze szybko narzucili swój styl gry podopiecznym Dmitrija Tichonia i już w 8. minucie wyszli na prowadzenie 5:1. Bialczanie zmniejszyli straty i doprowadzili w 19. minucie do wyniku 8:7. W końcówce pierwszej połowy zawodnicy z Małopolski ponownie odskoczyli i zeszli na przerwę prowadząc sześcioma bramkami (15:9). Po zmianie stron zawodnicy MTS-u powiększyli różnicę bramkową, która w 39. minucie wynosiła dziewięć trafień (22:13). Ostatecznie szczypiorniści z Białej Podlaskiej przegrali 21:27. Najlepszym strzelcem AZS-u AWF w meczu w Chrzanowie był Przemysław Urbaniak, zdobywca sześciu bramek. Szansę na poprawienie ligowego bilansu zawodnicy z Białej Podlaskiej będą mieli w sobotę 15. grudnia, na kiedy zostało zaplanowane powtórzenie spotkania 4. kolejki z KPR-em Legionowo, które jest następstwem protestu złożonego przez drużynę z Mazowsza (więcej o sprawie tutaj).

MTS Chrzanów – AZS AWF Biała Podlaska 27:21 (15:9)

MTS: Górkowski, Małodobry – Put 7, Romian 6, Rola 3, Bogacz 3, Madeja 2, D. Skoczylas 2, Danysz 1, Hardzina 1, Stroński 1, M. Skoczylas 1, Węgrzyn, Dudek, Olszewik, Krasucki.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski – Urbaniak 6, Ziółkowski 5, Valyntsau 4, Łazarczyk 2, Bekisz 2, Stefaniec 1, Nowicki 1, Banaś, Kruchkou, Niedzielenko.