Kontrolowane zwycięstwo szczypiornistów z Białej Podlaskiej

Szósty mecz i szóste zwycięstwo AZS-u AWF Biała Podlaska. W sobotni wieczór akademicy z północy województwa lubelskiego pokonali na wyjeździe KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 35:33. Goście od początku kontrolowali przebieg spotkania, chociaż trudno pisać o dominacji. Mimo ciągłej przewagi każda próba odskoczenia gospodarzom kończyła się odrabianiem strat przez szczypiornistów z województwa świętokrzyskiego. Tak upłynęła pierwsza połowa, a bialczanie schodzili na przerwę z czterema bramkami przewagi. Druga partia była bardziej wyrównana, ponieważ piłkarze ręczni z Ostrowca Świętokrzyskiego odrobili część strat, ale nie byli w stanie dogonić liderów tabeli. – Można powiedzieć, że rozpoczęliśmy dość ciężko. W dalszej części pierwszej połowy zdobyliśmy sporą przewagę, ale w końcówce wkradł się chaos wynikający głównie z naszych kar. Zamiast uspokoić grę i stracić na przykład jedną bramkę, my straciliśmy ich kilka. Zeszliśmy na przerwę po grze nie takiej, jaka powinna być, bo mogliśmy sobie ten mecz ustawić już w pierwszej partii. Po przerwie było trochę nerwowości w grze oraz błędy, które powodowały, że spotkanie toczyło się do końca, a wydaje się, że powinniśmy go wcześniej rozstrzygnąć – komentuje Sławomir Bodasiński.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska podejmie Azoty-Puławy II (16 listopada, 18:00).

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – AZS AWF Biała Podlaska 33:35 (15:19)

KSZO: Piątkowski, Kijewski – Grabowski 11, Włoskiewicz 10, Mehdizadeh 9, Cukierski 1, Kogutowicz 1, Włodarski 1, Chmielewski, Rusin, Jeżyna, Dwojak, Pawlik, Kowalczyk, Hubka.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski – Stefaniec 14, Banaś 5, Polok 4, Niedzielenko 3, Maksymczuk 3, Mazur 2, Łazarczyk 1, Ziółkowski 1, Kozycz 1, Bekisz 1, Urbaniak, Nowicki, Kandora.

Kary: 14 minut (Filip Chmielewski, Maciej Cukierski, Bartosz Kogutowicz, Ali Mehdizadeh x2, Sebastian Pawlik, Sebastian Włoskiewicz) – 22 minuty (Leon Łazarczyk, Przemysław Urbaniak, Bartosz Ziółkowski, Karol Nowicki, Jakub Polok, Marcin Stefaniec, Kamil Kozycz x3, Michał Bekisz, Łukasz Kandora).