Nieznaczna porażka AZS-u AWF Biała Podlaska

Nieznaczna porażka AZS-u AWF Biała Podlaska

W 15. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłkarze ręczni AZS-u AWF Biała Podlaska ulegli na wyjeździe ekipie MTS-u Chrzanów 35:36. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Marcin Skoczylas, który w tym spotkaniu zapisał na swoim koncie trzynaście trafień. W drużynie akademików świetnie spisywał się duet Stefaniec – Maksymczuk, który zdobył łącznie dziewiętnaście bramek, co jednak nie wystarczyło do wygranej nad drużyną z Chrzanowa. Reprezentanci Lubelszczyzny po raz kolejny przystąpili do meczu w niepełnym składzie. Oprócz szczypiornistów zmagających się z kontuzjami, kilku kolejnych jest chorych. – Nie zagraliśmy złego meczu, ale od dłuższego czasu borykamy się z problemami kadrowymi wynikającymi z kontuzji, które wyłączyły niektórych zawodników na ponad miesiąc. Niby powoli z tego wychodzimy, ale cały czas czegoś nam brakuje. Dodatkowo jakiś wirus wykluczył kolejnych graczy i mocno się męczymy. Oprócz tego, że walczymy z przeciwnikiem, kontuzjami to jeszcze trochę ze sobą. Wydaje mi się, że nie zasłużyliśmy na to, żeby przegrać jedną bramką. To najgorszy scenariusz, jaki można zanotować. Zadecydowało chyba to, że w niektórych sytuacjach rywale rzucali nam bramki, podchodząc zbyt blisko strefy i nie będąc atakowanym. Ogólnie nie wyglądało to źle, jeśli chodzi o charakterystykę gry. Rzuciliśmy trzydzieści pięć bramek, co świadczy o tym, że byliśmy aktywni w ataku. Jednak, żeby wygrać na tak trudnym terenie, trzeba zaprezentować się troszeczkę lepiej w obronie. Czekamy na komplet zawodników w treningu. Myślę, że to przełoży się na skuteczniejszą grę w meczach. Do tej pory pracowaliśmy trochę po partyzancku. Zawsze brakuje dwóch czy trzech osób. Z tych, którzy zagrali przeciwko ekipie z Chrzanowa, niektórzy zaliczyli mało treningów, także ciężko od nich wymagać gry na wysokim poziomie – mówi Sławomir Bodasiński.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce zawodnicy AZS-u AWF Biała Podlaska podejmą NLO SMS ZPRP Kielce (7 marca 18:00).

MTS Chrzanów – AZS AWF Biała Podlaska 36:35 (20:20)

MTS: Górkowski, Małodobry – M. Skoczylas 13, Łuczyński 7, Rola 5, Orlicki 3, Wierzbic 3, Danysz 2, Madeja 2, Krasucki 1, Romian, D. Skoczylas, Stroński.

AZS: Adamiuk, Kozłowski – Stefaniec 10, Maksymczuk 9, Banaś 6, Darafeyeu 3, Kozycz 3, Łazarczyk 2, Kandora 1, Nowicki 1, Mazur.

Kary: 6 minut (Jakub Romian x2, Marcin Skoczylas) – 16 minut (Kamil Kozycz x2, Łukasz Kandora x2, Marcin Stefaniec, Michał Banaś, Pavel Darafeyeu, Leon Łazarczyk).
Czerwona kartka: Leon Łazarczyk 50′

fot. Azoty Puławy (archiwum)

 

0 0 vote
Article Rating