Pewna wygrana bialskich akademików w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dwunaste ligowe zwycięstwo w kampanii 2018/2019 odnieśli szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. W 16. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn podopieczni Dmitrija Tichonia pokonali na wyjeździe KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 39:24. Reprezentanci Lubelszczyzny szybko zbudowali przewagę, wychodząc w 5. minucie na prowadzenie 4:1. Miejscowi zmniejszyli straty do jednej bramki, doprowadzając w 12. minucie do rezultatu 6:5 na korzyść gości. W tym momencie bialczanie zanotowali znakomitą serię siedmiu trafień z rzędu, która dała im w 18. minucie komfort ośmiu bramek różnicy (13:5). Na przerwę przyjezdni schodzili z dziesięciobramkowym prowadzeniem (20:10). Po zmianie stron akademicy powiększali swoją przewagę. W 48. minucie, po celnym rzucie Bartosza Ziółkowskiego gracze AZS-u AWF prowadzili 33:15. Ostatecznie szczypiorniści z Białej Podlaskiej wygrali 39:24. Najskuteczniejszymi zawodnikami zwycięskiej drużyny byli Maksim Kruchkou i Dzianis Valyntsau. Obaj zapisali na swoim koncie po siedem bramek.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – AZS AWF Biała Podlaska 24:39 (10:20)

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Kijewski, Baran – Pawlik 5, Grabowski 4, Bysiak 4, Telka 4, Kogutowicz 3, Włoskiewicz 2, Chmielewski 1, Falasa 1, Cukierski, Granat, Jagiełło.

AZS AWF: Adamiuk, Sętowski – Kruchkou 7, Valyntsau 7, Maksymczuk 5, Bekisz 5, Banaś 4, Małecki 4, Ziółkowski 3, Urbaniak 3, Nowicki 1, Stefaniec.