Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo AZS-u AWF Biała Podlaska

W miniony weekend nowy sezon rozpoczęli także szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. Bialczanie w swoim pierwszym meczu pokonali na własnym terenie Wisłę II Płock. Pierwsza połowa tego spotkania to był pokaz siły akademików, którzy narzucili wysokie tempo gry i ani przez moment nie musieli gonić rywali. Doprowadziło to do tego, że na przerwę ekipa z Białej Podlaskiej schodziła do szatni z przewagą sześciu trafień. Po niej mecz się wyrównał, lecz gospodarze nie pozwolili gościom na całościowe odrobienie strat i wygrali ostatecznie 27:25.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska podejmie AZS UJK Kielce (5 października, 18:00).

AZS AWF Biała Podlaska – Wisła II Płock 27:25 (13:7)

AZS AWF: Adamiuk, Sętowski, Kozłowski – Urbaniak 5, Ziółkowski 5, Stefaniec 4, Łazarczyk 3, Maksymczuk 2, Kozycz 2, Banań 2, Kandora 2, Niedzielenko 1, Bekisz 1, Nowicki, Polok.

Wisła II: Kozłowski, Rybicki – Wawszczak 4, Fuksiński 4, Mierzwicki 4, Kowalski 4, Helwak 3, Tartas 1, Ciećwierz 1, Grabowski 1, Sowul 1, Dybiec 1, Brzeziński 1, Lemanowicz, Glinka, Jankowski.

Kary: 10 minut (Łukasz Kandora x2, Karol Nowicki, Marcin Stefaniec, Kamil Kozycz) – 12 minut (Mikołaj Tartas, Dominik Mierzwicki, Jakub Ciećwierz, Karol Grabowski, Wiktor Jankowski, Konrad Brzeziński).