Przekonujący triumf szczypiornistów z Białej Podlaskiej

W dalszym ciągu niepokonana na I-ligowych parkietach pozostaje drużyna AZS-u AWF Biała Podlaska. W ramach 4. kolejki grupy C bialczanie pokonali we własnej hali MTS Chrzanów. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg sobotniego spotkania i nie pozwolili przejąć gościom ani na minutę kontroli nad meczem. Podopieczni Dmitrija Tichonia konsekwentnie bronili przewagi, jaką sobie wypracowali w pierwszej połowie i ostatecznie wygrali z ekipą z Małopolski 34:24. – I optycznie i realnie byliśmy lepszą drużyną w tym starciu, dlatego wynik jest dosyć przekonujący. Był taki moment w tym spotkaniu, że zespół z Chrzanowa zbliżył się do nas. Mieliśmy jednak więcej atutów po swojej stronie i to zdecydowało o tym, że był to stosunkowo łatwy mecz – mówi Sławomir Bodasiński, drugi trener AZS-u AWF Biała Podlaska.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska zagra na wyjeździe z NLO SMS ZPRP Kielce (19 października, 15:00).

AZS AWF Biała Podlaska – MTS Chrzanów 34:24 (14:9)

AZS: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski, Sętowski – Urbaniak 6, Bekisz 5, Banaś 4, Mazur 4, Ziółkowski 4, Kozycz 3, Łazarczyk 3, Maksymczuk 2, Nowicki 2, Niedzielenko 1, Stefaniec.

MTS: Górkowski, Małodobry, Rolewicz – Rola 6, Romian 5, Skoczylas 3, Danysz 2, Madeja 2, Put 2, Stroński 2, Orlicki 1, Węgrzyn 1, Danysz, Krasucki, Olszewik.

Kary: 6 minut (Michał Banaś x2, Leon Łazarczyk) – 12 minut (Jakub Romian x3, Sebastian Danysz x2, Dawid Skoczylas).
Czerwona kartka: Jakub Romian 53′