Przełamanie AZS-u AWF Biała Podlaska

Zakończyła się zła passa zawodników AZS-u AWF Biała Podlaska. W 16. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn bialczanie pokonali we własnej hali NLO SMS ZPRP Kielce 32:23. Mimo słabszej formy gospodarze byli faworytami tego meczu i bardzo pewnie wywiązali się z tego zadania. Początek spotkania stał pod znakiem wyrównanej gry. Żadna z ekip nie potrafiła zbudować znacznej przewagi. To zmieniło się po kwadransie, gdy ekipa z Lubelszczyzny odskoczyła rywalom. Druga część rywalizacji nie przyniosła większych zmian. Ekipa z Białej Podlaskiej kontrolowała przebieg zawodów i nie pozwalała przyjezdnym na zmniejszenie różnicy. Co więcej, za sprawą bardzo dobrej gry bramkarza Łukasza Adamiuka, pod koniec meczu miejscowi odskoczyli rywalom, ostatecznie wygrywając różnicą dziewięciu bramek. – To był mecz z kategorii tych, które mamy obowiązek wygrać i to się udało. Zdobyliśmy zdecydowaną przewagę, mimo wszystko nie było całkiem łatwo. Pierwsza połowa niby stała pod znakiem naszej dominacji, ale na tablicy wyników nie było tego widać. Po przerwie bardzo dużo wniósł Łukasz Adamiuk, który bronił na wysokiej skuteczności. To otworzyło mecz i pozwoliło nam spokojnie grać – komentuje Sławomir Bodasiński.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska zagra na wyjeździe z KSSPR-em Końskie (14 marca, 18:00)

AZS AWF Biała Podlaska – NLO SMS ZPRP Kielce 32:23 (15:12)

AZS: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski – Stefaniec 7, Maksymczuk 4, Niedzielenko 4, Łazarczyk 3, Mazur 3, Kozycz 3, Ziółkowski 2, Banaś 2, Kandora 2, Urbaniak 1, Darafeyeu 1, Nowicki

NLO SMS ZPRP: Kaczmarczyk – Kolano 6, Bienenda 4, Gołda 3, Czarnecki 3, Czaja 2, Rosowski 2, Walczyk 1, Krawczyk 1, Pacuła 1, Schabowski, Brzeziński, Zacharski.

Kary: 10 minut (Kamil Kozycz x2, Łukasz Kandora x2, Karol Nowicki) – 10 minut (Kacper Gołda, Michał Schabowski, Artur Bienenda, Wiktor Pacuła, Filip Rosowski).