Rezerwy płockiej Wisły bez szans w Białej Podlaskiej

Kolejne zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska. W meczu 7. kolejki I ligi grupy C podopieczni Dmitrija Tichonia rozprawili się z Orlen Wisłą II Płock, wygrywając zdecydowanie 36:25. Od początku spotkania szczypiorniści z Białej Podlaskiej budowali przewagę nad gośćmi z Płocka. Po skutecznym rzucie Karola Małeckiego oddanym w 12. minucie gospodarze prowadzili 7:4. Kolejne fragmenty tego starcia potwierdziły dobrą dyspozycję bialczan, gdyż w 19. minucie meczu przewaga akademików wzrosła do siedmiu trafień. Seria pięciu bramek rzuconych z rzędu w ostatnich minutach pierwszej części spotkania sprawiła, że na przerwę zawodnicy z Białej Podlaskiej schodzili prowadząc 19:9. Dzięki wyraźnej przewadze druga połowa była dużo spokojniejsza. Gospodarze kontrolowali, to co dzieje się na parkiecie i utrzymywali bezpieczną różnicę bramkową. Ostatecznie rezerwy aktualnych wicemistrzów Polski wrócili na Mazowsze z bagażem jedenastu trafień. Najskuteczniejszym zawodnikiem AZS-u AWF Biała Podlaska w spotkaniu z Orlen Wisłą II Płock był Bartosz Ziółkowski. Skrzydłowy pokonał bramkarzy zespołu z Płocka siedem razy.

AZS AWF Biała Podlaska – Orlen Wisła II Płock 36:25 (19:9)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Sętowski – Ziółkowski 7, Małecki 5, Bekisz 5, Banaś 4, Urbaniak 4, Valyntsau 3, Maksymczuk 2, Kruchkou 2, Stefaniec 2, Łazarczyk 1, Niedzielenko 1, Nowicki.

Orlen: Rybicki, Kujawa – Rupp 9, Fuksiński 5, Pedryc 4, Mierzwicki 1, Janiszewski 1, Ziółkowski 1, Fabianowicz 1, Czapliński 1, Brzeziński 1, Glinka 1, Jankowski, Ziemiński, Dybiec, Lemanowicz.