Rzetelny mecz bialczan zakończony wygraną w Kielcach

Trwa zwycięska seria szczypiornistów AZS-u AWF Biała Podlaska. W 5. kolejce rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej akademicy pokonali na wyjeździe NLO SMS ZPRP Kielce 30:20. Po zaciętym początku przyjezdni wyszli na dwubramkowe prowadzenie (5:3), jednak gracze SMS-u błyskawicznie doprowadzili do wyrównania. W 21. minucie po celnym rzucie Norberta Maksymczuka podopieczni Dmitrija Tichonia mieli dwa trafienia przewagi (8:6). W końcówce pierwszej połowy zawodnicy z Białej Podlaskiej rzucili trzy bramki z rzędu i schodzili na przerwę prowadząc 13:8. Na początku drugiej części goście odskoczyli rywalom. Trafienie Marcina Stefańca z 38. minuty pozwoliło reprezentantom Lubelszczyzny na osiągnięcie siedmiobramkowej przewagi (18:11). Dziesięć minut przed końcem meczu AZS AWF prowadził 27:17. Różnica bramkowa wynosiła w pewnym momencie nawet dwanaście trafień (30:18), jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną akademików 30:20. Najwięcej bramek dla zwycięzców rzucili Michał Bekisz i Bartosz Ziółkowski. Obaj zapisali na swoim koncie po siedem trafień. – Wyniki notowane przez SMS podpowiadały nam, że trzeba rzetelnie podejść do meczu i nie lekceważyć tych młodych chłopaków. Rzeczywistość to potwierdziła. Wynik i różnica dziesięciu bramek wskazują na zdecydowane zwycięstwo, jednak za tym wcale nie kryje się łatwa wygrana. Musieliśmy mocno się napracować, aby doprowadzić do takiej przewagi. Wydaje mi się, że zagraliśmy dobrze w obronie, co umożliwiało nam przejmowanie wielu piłek. W pierwszej połowie mieliśmy problem, by zamieniać te okazje na bramki w ataku szybkim, ale po przerwie już lepiej rozwiązywaliśmy te sytuacje. Trudno powiedzieć, żeby jakiś element gry szczególnie zaważył o zwycięstwie. Po tym meczu mógłbym wyróżnić Marcina Stefańca, który zagrał nieźle. Również nasi bramkarze spisali się nie najgorzej. Myślę, że cały zespół rozegrał bardzo rzetelny mecz i stąd taki wynik – podsumowuje drugi trener AZS-u AWF Sławomir Bodasiński.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska podejmie KSSPR Końskie (26 października, 18:00).

NLO SMS ZPRP Kielce – AZS AWF Biała Podlaska 20:30 (8:13)

NLO SMS ZPRP: Nowak, Kaczmarczyk – Czaja 3, Leśniak 3, Krawczyk 3, Czarnecki 2, Brzeziński 2, Czekaj 2, Pawłowski 2, Domagała 1, Orłowski 1, Schabowski 1, Gołda, Walczyk, Zacharski.

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski – Bekisz 7, Ziółkowski 7, Stefaniec 6, Maksymczuk 4, Łazarczyk 2, Banaś 2, Kandora 1, Urbaniak 1, Nowicki, Niedzielenko, Mazur.

Kary: 8 minut (Kacper Pawłowski x2, Mateusz Czaja, Michał Schabowski) – 12 minut (Leon Łazarczyk, Bartosz Ziółkowski, Karol Nowicki, Norbert Maksymczuk, Łukasz Kandora, Michał Banaś).