Słaba druga połowa przekreśliła szanse bialskich akademików na zwycięstwo w Końskich

Czwartej ligowej porażki w sezonie 2018/2019 doznali szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska. W zaległym spotkaniu 14. kolejki I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn, podopieczni Dmitrija Tichonia ulegli w Końskich tamtejszemu KSSPR-owi 26:30. Piątkowe starcie rozpoczęło się znakomicie dla graczy z Białej Podlaskiej. Po dziesięciu minutach gry akademicy prowadzili 8:2. Cztery minuty później gospodarze zmniejszyli stratę do trzech trafień na korzyść przyjezdnych (9:6). Jednak już w 19. minucie reprezentanci Lubelszczyzny prowadzili 13:8. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 15:12 dla gości. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części meczu bialscy akademicy prowadzili 17:13. W tamtym momencie szczypiorniści KSSPR-u zanotowali świetną serię czterech trafień z rzędu, doprowadzając w 37. minucie do remisu po siedemnaście. W kolejnym fragmencie spotkania trwała gra “bramka za bramkę”, aż do stanu 21:21 w 47. minucie. Wtedy miejscowi odskoczyli, w 54. minucie prowadząc 27:22. Tej przewagi gospodarze nie oddali już do końca, zwyciężając ostatecznie 30:26. Najskuteczniejszym graczem ekipy z Białej Podlaskiej w tym spotkaniu był Przemysław Urbaniak. 20-letni skrzydłowy zapisał na swoim koncie siedem trafień. Kolejnym rywalem AZS-u AWF Biała Podlaska w rozgrywkach ligowych będzie lider tabeli, zespół SPR-u PWSZ Tarnów. Hitowy mecz odbędzie się w sobotę, 16 marca o godzinie 18:00 w hali przy ul. Stanisława Marusarza w Białej Podlaskiej.

KSSPR Końskie – AZS AWF Biała Podlaska 30:26 (12:15)

KSSPR: Wnuk, Szot – Matyjasik 9, Pilarski 7, Gasin 7, T. Napierała 4, Woś 2, Janus 1, Słonicki, Woźniak, Rurarz, Wolski, B. Sękowski, P. Napierała.

AZS AWF: Adamiuk, Sętowski, Kozłowski – Urbaniak 7, Stefaniec 6, Maksymczuk 3, Valyntsau 3, Łazarczyk 2, Ziółkowski 2, Małecki 1, Bekisz 1, Kruchkou 1, Banaś, Nowicki.