Spokojny awans AZS-u AWF Biała Podlaska do kolejnej pucharowej rundy

Spokojny awans AZS-u AWF Biała Podlaska do kolejnej pucharowej rundy

Od zwycięstwa swoją pucharową przygodę rozpoczęli zawodnicy AZS-u AWF Biała Podlaska. Pierwszym przeciwnikiem na drodze bialczan był zespół KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Spotkanie eliminacyjne niemal od początku przebiegało pod dyktando szczypiornistów z województwa lubelskiego, którzy od pierwszych minut środowych zawodów wyszli na prowadzenie i nie pozwolili się dogonić rywalom. – Można powiedzieć, że był to mecz bez historii. Wiadomo, że byliśmy faworytem tego spotkania i to było widać. Mieliśmy ogromną przewagę, pomimo eksperymentów ze składem, które wynikały z faktu, że przygotowujemy się do ligowego spotkania z Czuwajem Przemyśl (7 grudnia – przyp. red.). Unikaliśmy tego w każdym możliwym momencie, by podstawowi zawodnicy, którzy będą walczyli w następnej kolejce ligowej, jak najmniej grali. Mimo tego ten mecz i tak potoczył się dla nas dość łatwo – mówi drugi trener drużyny z Białej Podlaskiej, Sławomir Bodasiński.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – AZS AWF Biała Podlaska 25:35 (13:21)

KS: Kiedysz, Maksimowicz – Łabieniec 10, Jurgilewicz 9, Dziemiach 4, Kozłowski 1, Peres 1, Chojnacki, Szczęsnowicz, Akacki, Bruszewski, Lewkowicz.

AZS: Ostrowski 1, Kozłowski, Adamiuk – Urbaniak 8, Maksymczuk 5, Bekisz 5, Stefaniec 4, Kozycz 4, Banaś 4, Mazur 3, Polok 1, Nowicki, Niedzielenko, Kandora.

Kary: 4 minuty (Wojciech Kozłowski x2) – 6 minut (Michał Banaś, Łukasz Kandora x2).

fot. AZS AWF Biała Podlaska (archiwum)