Szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska nie sprostali rywalom z Wielunia

W zaległym meczu 5. kolejki rozgrywek grupy C I ligi piłkarzy ręcznych szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska podejmowali MKS Wieluń. Sobotnia potyczka rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy 2:0, lecz wielunianie błyskawicznie doprowadzili do remisu (3:3). W pierwszym kwadransie gra toczyła się bramka za bramkę, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować wyraźnej przewagi. Od stanu 12:11 dla ekipy z Wielunia goście zanotowali serię czterech trafień i w końcówce pierwszej części wyszli na prowadzenie 16:11. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 16:12 na korzyść przyjezdnych. Akademicy z Białej Podlaskiej dobrze rozpoczęli drugą połowę i w 34. minucie po rzucie karnym zamienionym na bramkę przez Michała Bekisza zniwelowali straty do dwóch trafień (17:15). Fragment skutecznej gry pozwolił MKS-owi na odbudowanie różnicy. W 43. minucie dzięki celnemu rzutowi Arkadiusza Galewskiego na tablicy wyników widniał rezultat 23:16 na korzyść gości. W ostatnim kwadransie reprezentanci Lubelszczyzny walczyli o zmniejszenie strat, jednak nie potrafili się przeciwstawić dobrze dysponowanym przeciwnikom, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z Wielunia 29:23. Najwięcej bramek dla AZS-u AWF rzucił w tym meczu Łukasz Kandora, który zapisał na swoim koncie pięć trafień.

W następnej kolejce AZS AWF Biała Podlaska podejmie SMS ZPRP Płock (14 listopada, 18:00). Natomiast MKS Wieluń zagra na wyjeździe z Anilaną Łódź (14 listopada, 18:00).

AZS AWF Biała Podlaska – MKS Wieluń 25:29 (12:16)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski – Kandora 5, Bekisz 4, Niedzielenko 4, Urbaniak 3, Maksymczuk 3, Kozycz 2, Łazarczyk 2, Polok 1, Banaś 1, Mazur.

MKS: Kolanek, Waloch, Chuć – Bożek 10, Galewski 9, Famulski 4, Królikowski 3, Bednarek 1, Węcek 1, Krzaczyński 1, Golański, Piwnicki, Hanas, Cepielik.

Kary: 2 minuty (Leon Łazarczyk) – 6 minut (Krzysztof Węcek, Łukasz Królikowski, Konrad Krzaczyński).