Szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska wznowili treningi

Na początku tygodnia przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczęli piłkarze ręczni AZS-u AWF Biała Podlaska. Na pierwszych zajęciach drużyny prowadzonej przez Dmitrija Tichonia i Sławomira Bodasińskiego pojawiło się siedemnastu graczy.

– Na pierwsze treningi zawodnicy powinni przyjechać już częściowo przygotowani. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem zajęć gracze dostali plany treningowe, które mieli do zrealizowania. To gwarancja tego, że nie musimy zaczynać od zera. Szczypiorniści sami pracowali głównie nad aspektem motorycznym. Podczas wspólnych zajęć będziemy to kontynuowali, ale dojdą też różnego rodzaju treningi techniczno-taktyczne w hali. O ile dobrze pamiętam, będzie to pięć-sześć jednostek treningowych w tygodniu. Ponadto będziemy przygotowywali formę na siłowni, piasku i stadionie – wyjaśnia Sławomir Bodasiński, drugi trener AZS-u AWF Biała Podlaska.

Po poprzednim sezonie klub z Białej Podlaskiej opuścili Dzianis Valyntsau, który przeniósł się do Stali Mielec oraz Maksim Kruchkou, który zdecydował się kontynuować karierę w Gwardii Koszalin. Po stronie ubytków należy także zapisać Karola Małeckiego. 22-letni obrotowy przeszedł do Gwardii Opole. Miejsce tych graczy zajęli młodzi zawodnicy, którzy rozpoczynają studia w Białej Podlaskiej. Z SMS-u Gdańsk do AZS-u AWF dołączył Kamil Kozycz, a z Vive II Kielce przeszedł Bartłomiej Mazur. Do gry w bialskopodlaskim zespole wrócił Łukasz Kandora. W kompletowaniu kadry pod uwagę brani są również Jakub Polok i Jakub Szyszko z UKS-u Olimpia Biała Podlaska. – Na pewno odeszli od nas wartościowi zawodnicy, jednak w ich miejsce pozyskaliśmy graczy również wartościowych, ale młodych. Taki perspektywiczny plan połączony ze studiowaniem to dla nas dobry wariant. Wydaje mi się, że poziom sportowy powinien być podobny. Zawodnicy, którzy dołączyli do nas rok temu adaptowali się do zespołu, lecz pokazywali, że trzeba na nich stawiać. Można powiedzieć, że to po prostu zwyczajna i charakterystyczna dla nas wymiana pokoleniowa – tłumaczy szkoleniowiec drużyny z Białej Podlaskiej.

PLAN PRZYGOTOWAŃ AZS-U AWF BIAŁA PODLASKA DO SEZONU 2019/2020:

23-25 sierpnia – Międzynarodowy Turniej Alytus Cup w Olicie (RK Varsa-Stronglasas Alytus, HC Kauno Azoulas KTU, HC Vilnius, ASK LSPA Riga, Jurmalas Sports, Kronon Grodno, SK TAPA Kaspiall)
2 września – Mieszkow II Brześć
6-7 września – turniej towarzyski w Końskich (KSSPR Końskie, KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, KS Uniwersytet Radom)
17 lub 18 września – Mieszkow II Brześć.

fot. AZS AWF Biała Podlaska (archiwum)

0 0 vote
Article Rating