Szczypiorniści z Białej Podlaskiej wznowili treningi

Na początku tygodnia do treningów powrócili piłkarze ręczni AZS-u AWF Biała Podlaska. Wobec reorganizacji rozgrywek podopieczni trenera Dmitrija Tichona w sezonie 2018/2019 będą rywalizować w grupie C I ligi. 

W nadchodzącej kampanii w rozgrywkach I ligi wystąpi 36 zespołów, stąd idea Polskiego Związku Piłki Ręcznej dotycząca reformy rozgrywek. Dwie 15-zespołowe grupy z sezonu 2017/2018 zostały zastąpione trzema, z których każda liczy po 12 drużyn. W wyniku podziału geograficznego ekipa z Białej Podlaskiej znalazła się w grupie C, gdzie przyjdzie jej się mierzyć z drużynami z Mazowsza (KPR Legionowo, AZS UW Warszawa, Orlen Wisła II Płock, KS Uniwersytet Radom, SPR ROKiS Radzymin), Ziemi Świętokrzyskiej (KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski, KSSPR Końskie), Małopolski (SPR PWSZ Tarnów, MTS Chrzanów), Podkarpacia (SRS Czuwaj Przemyśl) i Lubelszczyzny (MKS Padwa Zamość).

Po udanym sezonie 2017/2018, w którym akademicy z Białej Podlaskiej zajęli drugie miejsce w swojej grupie I ligi, z klubem pożegnało się kilku zawodników, stanowiących o sile zespołu. W nadchodzących rozgrywkach w barwach AZS-u AWF kibice nie zobaczą już: bramkarza Damiana Chmurskiego, obrotowego Łukasza Kandory i rozgrywającego Bartosza Warmijaka.

Nowymi nabytkami klubu zostali: bramkarz Daniel Sętowski (Azoty II Puławy), rozgrywający Leon Łazarczyk i Patryk Niedzielenko (obaj SMS ZPRP Gdańsk) oraz skrzydłowy Norbert Maksymczuk (KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka).

Początek przygotowań szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska spędzą na własnych obiektach. Następnie udadzą się na obóz przygotowawczy do Sielpi. Przed rozpoczęciem rozgrywek podopieczni Dmitrija Tichona wezmą udział w dwóch turniejach towarzyskich. Pierwszy z nich odbędzie się w Końskich, a drugi w Białej Podlaskiej.

KADRA AZS AWF BIAŁA PODLASKA NA SEZON 2018/2019

Bramkarze: Łukasz Adamiuk, Krzysztof Kozłowski, Daniel Sętowski

Rozgrywający: Karol Nowicki, Denis Wołyncew, Maksym Kruczkow, Michał Bekisz, Leon Łazarczyk, Patryk Niedzielenko

Skrzydłowi: Jakub Wańkowicz, Przemysław Urbaniak, Bartosz Ziółkowski, Michał Banaś, Marcin Stefaniec, Norbert Maksymczuk

Obrotowy: Karol Małecki.

fot. AZS AWF Biała Podlaska (archiwum)