Zespół z Radzymina rozłożony na łopatki przez bialskich akademików

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu 8. kolejki rozgrywek I ligi grupy C piłki ręcznej mężczyzn. Zespół AZS-u AWF Biała Podlaska pokonał we własnej hali SPR ROKiS Radzymin różnicą… dwudziestu dziewięciu bramek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 44:15. Gospodarze od początku meczu pokazywali swoją wyższość nad drużyną z Mazowsza, bo w 4. minucie gry prowadzili 4:0. Goście zniwelowali nieco straty, ale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych akademików, którzy od stanu 8:6 rzucili osiem bramek z rzędu, doprowadzając w 22. minucie do wyniku 16:6. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 18:7 dla podopiecznych Dmitrija Tichonia. Druga połowa to prawdziwy koncert w wykonaniu szczypiornistów z Białej Podlaskiej. Wysoka skuteczność w ofensywie i dobra gra w obronie sprawiły, że bialczanie wygrali tę część meczu 26:8, a całe spotkanie 44:15. Najwięcej bramek dla AZS-u AWF w meczu z ekipą z Radzymina rzucili Karol Małecki i Michał Banaś. Obaj pokonali bramkarzy gości po siedem razy.

AZS AWF Biała Podlaska – SPR ROKiS Radzymin 44:15 (18:7)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski – Małecki 7, Banaś 7, Urbaniak 5, Łazarczyk 5, Wołyncew 5, Maksymczuk 4, Ziółkowski 3, Stefaniec 3, Kruczkow 2, Bekisz 2, Nowicki 1.

SPR ROKiS: Rybicki, Dybczyński – Miecznikowski 6, Piechnik 3, Chabior 2, Marszałek 1, Rek 1, Lewandowski 1, Zadrożny 1, Zagożdżon, Celiński, Kłoda.