Akademicy zatopieni łódzką ofensywą

W 23. serii spotkań rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn grupy B koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin podejmowali ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Słabsza gra w ataku w ostatniej odsłonie przesądziła o porażce podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego, którzy ulegli rywalom 74:86.

Pierwsze minuty premierowej odsłony rozpoczęły się od walki kosz za kosz po obu stronach. W późniejszej fazie celna akcja spod kosza Patryka Wydry i Mateusza Wiśniewskiego dała prowadzenie akademikom 10:5 po 300 sekundach. Łódzki zespół w kolejnych dwóch minutach zanotował serię 9:0, za sprawą punktów Bartłomieja Bartoszewicza oraz trójki Macieja Kochaniaka i przyjezdni prowadzili różnicą czterech oczek. W następnym fragmencie akademicy doprowadzili do remisu po celnym lay-upie Bartosza Mudy i wykorzystanych osobistych Wiśniewskiego. Po drugiej stronie akcja zza linii 6,75 m  Jacka Gwardeckiego i 3 z 4 osobistych Kacpra Dominiaka pozwoliły odskoczyć łodzianom ponownie na cztery punkty. Ostatnie dwa punkty padły łupem lubelskiego zespołu. Po dziesięciu minutach przyjezdni prowadzili 20:18.

W następnej części zawodnicy z Łodzi powiększyli dystans punktowy nad gospodarzami za sprawą trójkowej akcji Szymona Rosika i oczek spod obręczy Marcina Kuczmery. Dzięki nim po niespełna czterech minutach było 32:22 dla gości. Lublinianie odpłacili się przyjezdnym, notując osiem punktów z rzędu w ciągu 60 sekund. Skutecznym rzutem pod obręczą popisał się Szymon Daszke, zmniejszając przewagę ŁKS-u do dwóch oczek po pięciu minutach. W następnych minutach łódzcy zawodnicy wrócili do dobrej gry w ataku i odskoczyli na siedem punktów. Wynik pierwszej połowy ustalił Wiśniewski, trafiając kolejno trzy oczka. Po połowie zawodnicy AZS-u mieli czteropunktową stratę do przeciwnika.

Po przerwie zawodnicy z Lublina pokazali przeciwnikom skuteczną grę w ofensywie, rozpoczynając od run 9:0. Skuteczne akcje Wydry (trójka plus dwie akcje dwójkowe) dały po dwóch minutach prowadzenie miejscowym 47:42. Zaraz po nim dołączył Daszke, rzucając następną trójkę przeciwnikom. Po połowie lubelska ekipa prowadziła nad rywalami różnicą sześciu oczek. Lublinianie w dalszych minutach znaleźli antidotum na grę łodzian, którzy mylili się w ataku. Po skutecznej akcji Pablo Lopeza, lubelscy koszykarze zwiększyli dystans do trzynastu punktów. W końcówce goście odrobili połowę strat do koszykarzy z Koziego Grodu. Po 30 minutach było 59:53 dla U!NB AZS UMCS Lublin.

Ostatnia odsłona była kopią poprzedniej części. Koszykarze z województwa łódzkiego rozpoczęli od serii siedmiu punktów zdobytych z rzędu. Akcje duetu Dominiak/Kuczmera wyprowadziły łódzki klub na prowadzenie 60:59. Tę samą broń zastosowali akademiccy zawodnicy, aplikując tyle samo punktów po wjeździe pod kosz Mudy. Po przeciwnej stronie akcja za trzy Dominiaka i dwa plus jeden Bartoszewicza dały po upływie pięciu minut tej ćwiartki remis po 68. Chwilę potem łódzka ekipa odjechała serią 10:0, po skutecznych rzutach Bartoszewicza i Patryka Wala. Lubelski zespół nie zdołał odmienić losów całego meczu, przegrywając z ŁKS AZS UŁ SG Łódź 74:86.

W następnej serii spotkań biało-zieloni podejmą na wyjeździe KK Warszawa. Spotkanie zaplanowano na 2 marca.

U!NB AZS UMCS Lublin – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 74:86 (18:20, 20:22, 21:11, 15:33)

AZS: Wiśniewski 19, Wydra 16, Muda 13, Daszke 9, Sobiech 8, Waniewski 5, Lopez 4, Stefaniuk, Jaworski, Nycz.

ŁKS: Dominiak 24, Bartoszewicz 20, Kuczmera 10, Wal 9, Kochaniak 8, Gwardecki 7, Lewandowski 3, Rosik 3, Dróźdz 2.