Dogrywka nie dla lubelskich akademików

Ostatnia kwarta i dogrywka zadecydowały o końcowym wyniku spotkania w Łodzi między U!NB AZS UMCS Lublin a ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Nawet dwadzieścia osiem punktów Szymona Jaworskiego nie przyniosły zwycięstwa podopiecznym trenera Przemysława Łuszczewskiego.

Początkowe trzy minuty pierwszej kwarty rozpoczęły się wymianą ciosów z jednej i z drugiej strony. Zaraz po nich znakomitymi akcjami popisał się Adam Myśliwiec (trójka plus dwukrotnie z półdystansu), dając prowadzenie 14:5 po czterech minutach. Po drugiej stronie parkietu szalał Bartłomiej Bartoszewicz, zmniejszając różnicę do dwóch oczek na trzy minuty przed zakończeniem premierowej odsłony. W tym czasie akcję 3+1 zapisał na swoje konto Szymon Daszke. Ostatnie cztery punkty padły łupem gospodarzy. Po dziesięciu minutach lublinianie prowadzili 23:20.

W następnej części łodzianie szybko doprowadzili do remisu, za sprawą celnej trójki Jacka Gwardeckiego. Zaraz po nim ekipy grały na zasadzie wymiany kosz za kosz. Po skutecznych akcjach z półdystansu Patryka Wydry i Szymona Jaworskiego akademicy objęli czteropunktowe prowadzenie, które szybko stracili. Z drugiej strony akcja dwa plus jeden Kuczmery i trójka Gwardeckiego pozwoliła łodzianom na objęcie prowadzenia 33:31. Wynik pierwszej połowy ustalił celnym rzutem zza linii 6,75m Wydra. Po pierwszej połowie lubelski zespół miał jeden punkt nadwyżki nad przeciwnikiem.

Po piętnastominutowej przerwie obie ekipy lepiej zaczęły grać w defensywie i po czterech minutach na tablicy widniał remis 42:42. Od tego momentu lubelski zespół włączył grę w ofensywie za sprawą pary Jaworski/Daszke, która zdobyła siedemnaście punktów z dziewiętnastu w tej ćwiartce. Po upływie trzydziestu minut lubelska ekipa powiększyła różnicę do siedmiu oczek.

Lubelscy zawodnicy nie będą miło wspominali początku ostatniej odsłony. Głównie przez dużą ilość błędów, które wykorzystał zespół z Łodzi. Dzięki 12:0 run po punktach Dominiaka (trójka plus trzy z czterech wykorzystanych osobistych) łódzka ekipa objęła trzypunktowe prowadzenie. Po chwili lubelską ekipę odblokował trójką Wydra. Druga połówka była bardzo wyrównana i wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Na sześciopunktowe prowadzenie lublinian wyprowadził wspomniany wcześniej Wydra. Jednak do dogrywki w tym spotkaniu doprowadziły celne trójki Dominiaka i Świta.

W niej więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy łódzkiej ekipy, głównie dzięki parze Bartosiewicz/Kochaniak, którzy skuteczniej grali w ataku i częściej wykorzystywali rzuty wolne. Tym samym lubelscy akademicy przegrali na wyjeździe 84:90, notując w sezonie 2018/2019 piątą porażkę.

W następnej kolejce koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem ich przeciwnikiem będzie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Mecz zaplanowano na 8 grudnia.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – U!NB AZS UMCS Lublin 90:84 (20:23, 18:16, 13:19, 23:16, d: 16:10)

ŁKS: Dominiak 22, Bartosiewicz 21, Gwardecki 10, Świt 10, Tonkiel 9, Kochaniak 9, Kuczmera 5, Wal 4, Lewandowski, Rosik.

AZS: Jaworski 28, Myśliwiec 16, Wydra 15, Daszke 9, Wiśniewski 8, Waniewski 4, Muda 2, Sobiech 2, Lopez, Nycz.