II Liga: Czwarte zwycięstwo akademików i czwarta porażka rezerw

W pierwszy weekend listopada zostały rozegrane mecze 7. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn. Zespół TBV Start II Lublin rywalizował na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg. Natomiast zawodnicy U!NB AZS UMCS Lublin zmierzyli się w hali Globus z Dzikami Warszawa.

TBV Start II Lublin

Na samym początku spotkania nawiązała się wyrównana walka między lublinianami a Siarką Tarnobrzeg. Po celnych akcjach spod kosza Wojciecha Kosiuka i jego imiennika, Wojciecha Matyska, rezerwy prowadziły po sześciu minutach 12:8. Niestety gospodarze wrzucili tak zwany “drugi bieg” i w następnej części zrobili 16:0 run. Drugą odsłonę lepiej otworzył lubelski zespół, który w ciągu dwóch i pół minuty zmniejszyli stratę do czterech po wykorzystanych osobistych Krzysztofa Łosia i Mirosława Uniłowskiego oraz skutecznych akcjach z półdystansu Kosiuka (28:24). Dalszą kontrolę w drugiej ćwiartce mieli zawodnicy z Tarnobrzega, którzy do pierwszej połowy zwiększyli dystans do piętnastu oczek. Prawdziwy kataklizm nastąpił w drugiej połowie meczu, gdzie lubelscy zawodnicy zdobyli zaledwie osiemnaście punktów.

Rezerwy Startu Lublin po serii trzech zwycięstw z rzędu poniosły czwartą porażkę w tegorocznej kampanii. W następnej rundzie zagrają ponownie na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem będzie GLKS Nadarzyn. Spotkanie zaplanowano na 10 listopada.

Siarka Tarnobrzeg – TBV Start II Lublin 85:45 (24:12, 18:15, 31:7, 12:11)

Siarka: Baran 14, Buszta 12, Mikołajko 12, Pawełek 11, Rycerz 9, Karliński 9, Gazarkiewicz 9, Jadaś 7, Pandura 2, Ryznar.

Start II: Kosiuk 16, Uniłowski 16, Łoś 4, Dzioba 3, Matysek 2, Mitrut 2, Nabożny 2, Kulig, Szewczyk, Bryda.

U!NB AZS UMCS Lublin

Początek spotkania z Dzikami Warszawa lepiej rozpoczęli koszykarze z Lublina, którzy po pierwszych pięciu minutach prowadzili 11:8. W dalszej części gry lublinianie stopniowo powiększali przewagę za sprawą celnych punktów spod kosza Pablo Lopeza, Bartosza Mudy oraz Kamila Waniewskiego. Po dziesięciu minutach miejscowi uzyskali siedmiopunktowe prowadzenie.

W pierwszych minutach drugiej kwarty gospodarze powiększyli swoje prowadzenie do piętnastu punktów za sprawą trójki Lopeza i wykorzystanych osobistych Szymona Jaworskiego. W następnym fragmencie warszawianie w ciągu trzech minut częściowo odrobili straty po akcjach Damiana Tokarskiego (trójka plus punkty spod kosza) do czterech oczek. Chwilę później akcją 3 plus 1 popisał się Marcin Marchoff, doprowadzając do remisu. Wynik pierwszej połowy ustalił Bartosz Muda, pakując piłkę z góry. Po pierwszej połowie akademicki zespół prowadził 31:29.

Pierwsze minuty po przerwie rozpoczęły się od nieskutecznych akcji z obu stron. Punkty na przełamanie akademickiego zespołu zdobył Jan Sobiech. Po pięciu minutach trzeciej ćwiartki podopieczni Przemysława Łuszczewskiego odskoczyli na dziewięć oczek. Przyjezdni w kolejnych dwóch minutach meczu odrobili parę punktów za sprawą Marchoffa i Wierzgały. Po trzydziestu minutach gospodarze prowadzili 47:40.

Ostatnia kwarta od pierwszych minut była wyrównana. Po znakomitych akcjach  Szymona Daszki (rzut zza linii 6,75m) oraz wspomnianego Mudy (akcja 2 plus 1), lublinianie zwiększyli dystans do czternastu punktów po upływie pięciu minut ostatniej części. Koszykarze z Warszawy próbowali w drugiej części nadrobić straty do miejscowych, ale ta sztuka się nie powiodła. Tym samym lubelscy zawodnicy odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie.

WYPOWIEDŹ POMECZOWA

Jan Sobiech (zawodnik U!NB AZS UMCS Lublin): Spotkanie było dość chaotyczne, ponieważ na początku udawało nam się zdobyć kilka punktów. W późniejszych fragmentach meczu brakowało konsekwentnej gry, przez co pozwoliliśmy przeciwnikowi odrobić straty i ponownie musieliśmy odbudować bezpieczny bufor. Ostatecznie cieszę się ze zwycięstwa, ale nie możemy sobie pozwolić na takie błędy w następnych starciach.

U!NB AZS UMCS Lublin – Dziki Warszawa 70:58 (20:13, 11:16, 16:11, 23:18)

AZS: Muda 13, Wydra 13, Jaworski 11, Myśliwiec 7, Waniewski 7, Wiśniewski 6, Sobiech 5, Lopez 5, Daszke 3, Stefaniuk, Prażmo.

Dziki: Marchoff 21, Tokarski 10, Dębski 8, Holnicki-Szulc 7, Szemieta 5, Wierzgała 4, Marchenko 3, Nowak.

W następnej kolejce U!NB AZS UMCS Lublin zmierzy się na wyjeździe zespół Żubry Leo-Sped Białystok. Spotkanie zaplanowano na 11 listopada.