II Liga: Dwa zwycięstwa lubelskich zespołów

Swoje kolejne mecze w ramach 4. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn grupy B rozegrały ekipy U!NB AZS UMCS Lublin i TBV II Start Lublin. Ci pierwsi zwyciężyli trzeci mecz z rzędu, a drudzy zeszli z parkietu z pierwszym zwycięstwem odniesionym na własnym boisku.

U!NB AZS UMCS Lublin

Akademiccy koszykarze podejmowali na wyjeździe drużynę, która w poprzedniej kampanii grała w I lidze koszykówki mężczyzn, czyli Siarkę Tarnobrzeg. Początek spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po czterech minutach prowadzili różnicą dziewięciu punktów. Lublinianie szybko zmniejszyli przewagę Siarki do punktu, po celnej trójce Jana Sobiecha. Dalsza część pierwszej odsłony zrobiła się wyrównana i po dziesięciu minutach akademicki zespół przegrywał jedynie dwoma punktami.

W drugiej kwarcie przyjezdni ponownie pozwolili gospodarzom odskoczyć na parę punktów. Lepszy fragment gry w następnych minutach zanotowali lubelscy koszykarze, głównie za sprawą Adama Myśliwca i wspomnianego Sobiecha. Ten drugi po skutecznej akcji dał pierwsze w tym starciu prowadzenie dla U!NB AZS UMCS Lublin. Wynik pierwszej połowy ustalił w ekipie gospodarzy Michał Baran. Do przerwy akademicki zespół przegrywał 45:46.

Trzecia kwarta była dosyć wyrównana i zakończona remisem 17:17. W pierwszych pięciu minutach lubelscy koszykarze przejęli inicjatywę, a skuteczne akcje z dystansu Patryka Wydry i spod kosza Mateusza Wiśniewskiego pozwoliły objąć czteropunktowe prowadzenie. Miejscowi w następnej części zagrali o wiele lepiej, zmniejszając w końcówce przedostatniej kwarty różnicę do dwóch oczek, a zaraz po niej trafieniem popisał się Kamil Karliński. Po trzydziestu minutach Siarka prowadziła 63:62.

O zwycięstwie podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego zadecydowała ostatnia kwarta. Sygnał do zwycięstwa w tym spotkaniu dał Szymon Jaworski, wyprowadzając lubelski zespół na kolejne prowadzenie. Po pięciu minutach koszykarze AZS-u prowadzili różnicą czterech oczek. Koszykarze z Tarnobrzega próbowali nawiązać walkę z rywalem, lecz na próżno i tym samym lublinianie z trudnego terenu przywieźli cenne zwycięstwo.

Siarka Tarnobrzeg – U!NB AZS UMCS Lublin 77:86 (25:23, 21:22, 17:17, 14:24)

Siarka: Pandura 18, Gazarkiewicz 17, Karliński 11, Mikołajko 9, Pawełek 8, Baran 7, Buszta 7, Pluta, Rycerz, Ryznar, Saramak, Jadaś.

AZS: Wydra 20, Myśliwiec 18, Sobiech 16, Wiśniewski 13, Jaworski 10, Daszke 4, Prażmo 3, Muda 2, Nycz, Stefaniuk, Waniewski.

TBV Start II Lublin

W niedzielne popołudnie młodzi koszykarze z Lublina wzmocnieni o zawodników z drużyny ekstraklasowego TBV Startu podejmowali na własnym boisku MUKS Hutnik Warszawa. Początek spotkania lepiej otworzyli gospodarze, którzy po pięciu minutach prowadzili 15:6. Dzięki skutecznej grze Michaela Gospodarka i Pawła Kowalskiego rezerwy Startu już dziesięć minut później wygrywały różnicą czternastu punktów. W drugiej części nawiązała się równorzędna walka na zasadzie kosz za kosz. Do przerwy gospodarze minimalnie powiększyli swoją przewagę (do siedemnastu oczek). W drugiej połowie meczu zobaczyliśmy ofensywną grę miejscowych zawodników, którzy raz po raz dziurawili obronę przyjezdnych. Dzięki skutecznym akcjom ekstraklasowych zawodników, po trzydziestu minutach było już 84:47 dla lublinian. W ostatecznym rozrachunku TBV Start II Lublin pokonał zespół z Mazowsza 103:71, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

TBV Start II Lublin – MUKS Hutnik Warszawa 103:71 (26:12, 26:23, 32:12, 19:24)

Start II: Kowalski 25, Pelczar 23, Gospodarek 22, Czerlonko 18, Szymański 8, Nieradko 3, Kosiuk 2, Mitrut 2, Łoś, Uniłowski, Szewczyk, Nabożny.

MUKS: Łapiński 10, Pstrokoński 10, Dulnik 8, Cukierda 8, Jasiński 8, Wieczorkowski 8, Warmiak 7, Malewski 7, Andres 5, Rajkowski, Kurowski.

W 5. serii spotkań dojdzie do derbowego starcia. Na drodze U!NB AZS UMCS Lublin stanie TBV Start II Lublin. Mecz odbędzie się 24 października.