II liga: Dwie porażki na inaugurację rozgrywek!

W weekend ruszył sezon II ligi koszykówki mężczyzn. Oba zespoły z Lublina stoczyły pojedynki w Warszawie. Zarówno U!NB AZS UMCS Lublin, jak i rezerwy Startu Lublin nie będą miło wspominać inauguracji kampanii 2018-19.

NAUKOWY BEŁKOT AZS UMCS LUBLIN

Jako pierwsi sezon rozpoczęli akademicy, którzy w sobotnie popołudnie zmierzyli się z MUKS Hutnik Warszawa. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego bardzo obiecująco rozpoczęli ten mecz. Po czterech minutach gry prowadzili 9:2, a trzy minuty przed zakończeniem kwarty 18:8. W ostatnich stu osiemdziesięciu sekundach gospodarze zniwelowali nieco straty, aby po dziesięciu minutach przegrywać tylko siedmioma punktami.

Druga kwarta to najbardziej wyrównana odsłona tego meczu i zakończona remisem 18:18. Początkowe pięć minut jednak nie wskazywało na taki przebieg. Hutnik dominował przez pierwszą połowę kwarty i niemal całkowicie odrobił straty. Kolejna połowa drugiej ćwiartki to sześć punktów więcej po stronie lublinian. Do przerwy U!NB AZS UMCS Lublin prowadził 40:33.

Po przerwie tylko dwie minuty zajęło Hutnikowi odrobienie strat. Świetnie grał ich lider Wojciech Dulnik, który w całym meczu rzucił trzydzieści trzy punkty. Kolejne minuty to gra punkt za punkt. Ostatnie dziewięćdziesiąt sekund kwarty sprawiło, że gospodarze wyszli na jednopunktowe prowadzenie po trzydziestu minutach. Było 60:59.

W ostatniej odsłonie gra wyglądała podobnie do całej trzeciej kwarty, ale tylko przez trzy minuty. Później Hutnik mocno ruszył do przodu i w ciągu pięciu minut wypracował sobie dziewięć punktów przewagi. Na półtorej minuty przed końcem prowadził 75:66. Do nerwowej końcówki i tylko dwóch punktów straty 75:73 przyczyniły się trzy szybkie skuteczne akcje AZS-u. Celnym rzutem za trzy popisał się Szymon Daszke, a dwie skuteczne akcje za dwa punkty miał Patryk Wydra. AZS faulował, ale na linii bezbłędny był Dulnik. Ostateczny wynik to wygrana Hutnika 79:73.

MUKS Hutnik Warszawa – U!NB AZS UMCS Lublin 79:73 (15:22, 18:18, 27:19, 19:14)

Hutnik: Dulnik 33, Jasiński 14, Cukierda 12, Malewski 6, Andres 6, Pietrzak 4, Warmiak 4, Rajkowski, Łapiński.

AZS: Wydra 16, Daszke 14, Myśliwiec 13, Sobiech 13, Muda 7, Prażmo 5, Jaworski 3, Waniewski 2, Stefaniuk.

W drugiej kolejce AZS UMCS Lublin po raz kolejny zagra mecz na wyjeździe. 6 października jego rywalem będzie GLKS Nadarzyn, który w pierwszej kolejce stoczył pasjonujący bój z Żubrami Białystok.

________________________________________________

TBV Start II Lublin

Mecz, bez historii jakich wiele było w poprzednim sezonie. Uzbrojona w młodzież drużyna z Lublina nie potrafiła długo przeciwstawić się dużo bardziej doświadczonej drużynie z Warszawy. Już w pierwszej kwarcie było widać znaczną różnicę umiejętności między ekipami. Po dziesięciu minutach KK Warszawa prowadził już dziewiętnastoma punktami, a do przerwy powiększył różnicę do dwudziestu ośmiu punktów. Po trzysiestu minutach było to już trzydzieści cztery oczka. Ostateczny wynik brzmiał 106:72 dla gospodarzy.

Poziomem do zawodników z Warszawy dostosował się jedynie Bartłomiej Pelczar, który był zdecydowanie najlepszym koszykarzem w drużynie trenera Michała Sikory. Rzucił trzydzieści jeden punktów, a do tego miał  trzy zbiórki i cztery asysty. Pięć razy celnie rzucił za trzy.

KK Warszawa – TBV Start II Lublin 106:72 (40:21, 25:16, 22:16, 19:19)

KK: Jankowski 16, Dziatchuk 15, Jaremkiewicz 15, Wojtyński 14, Zapert 10, Grudziński 10, Koźluk 8, Mościcki 6, Izrailewski 5, Baczyński 4, Stopierzyński 3, Nagodziński.

Start II: Pelczar 31, Kosiuk 11, Piliszczuk 8, Szewczyk 7, Kulig 4, Matysek 4, Dzioba 3, Mitrut 2, Uniłowski 1, Łoś 1, Nabożny.

W drugiej kolejce rezerwy Startu zagrają w hali Globus. Ich rywalem będzie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Mecz odbędzie się 6 października.