Koniec sezonu dla koszykarzy U!NB AZS UMCS Lublin

Koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin nie zdołali wygrać spotkania na wyjeździe z ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Zawodnicy z Koziego Grodu ulegli przeciwnikowi z Łodzi 78:85, tym samym odpadając z dalszej walki o awans do I ligi.

Początek spotkania rozpoczął się od serii zdobytych punktów przez obie ekipy. Po łódzkiej stronie celnym rzutem dystansowym popisał się Jacek Gwardecki, a po chwili kolejne punkty z półdystansu zdobył Bartłomiej Bartoszewicz. Po stronie akademików skutecznie grał Mateusz Wiśniewski (trójka) we współpracy z Patrykiem Wydrą (punkty z półdystansu), dając do połowy premierowej odsłony czteropunktowe prowadzenie na korzyść AZS-u. W następnym fragmencie miejscowi doprowadzili do remisu 14:14, dzięki dwóm trójkom Kacpra Dominiaka. Wynik w dalszych minutach tej części oscylował w granicach remisu, jednak skuteczne osobiste Szymona Daszke pozwoliły lubelskim akademikom wygrać pierwszą kwartę wynikiem 23:21 po upływie dziesięciu minut.

Druga kwarta miała podobny przebieg do tej wcześniejszej. Lublinianie dzięki akcji za dwa Wiśniewskiego i akcji trzy plus jeden Daszke powiększyli dystans do ośmiu punktów po 120 sekundach gry. Jednak goście długo nie cieszyli się, bo łódzcy koszykarze zanotowali serię 13:0 i za sprawą trójek Arkadiusza Świta i Bartłomieja Dróżdża, gospodarze wyszli na pięciopunktową różnicę po pięciu minutach tej ćwiartki. W kolejnych fragmentach lublinianie powrócili do skuteczny gry ofensywnej, dzięki punktom Wiśniewskiego wykorzystanych z linii osobistych i półdystansom Jana Sobiech. Biało-zieloni odskoczyli ponownie przeciwnikom na cztery punkty, które szybko stracili. Ponownie dobrymi akcjami trójkowymi popisali się Świt i Dominiak. W końcówce połowiczne osobiste Bartłomieja Nycza i Patryka Wydry dały do przerwy remis 43:43.

Po przerwie łódzcy koszykarze lepiej weszli w trzecią odsłonę, notując w ciągu trzech minut siedem punktów z rzędu – po punktach z osobistych Dominiaka. Złą grę w ofensywie lubelskich koszykarzy odblokował Kamil Waniewski, zdobywając punkty spod kosza. Do połowy tej ćwiartki gospodarze mieli cztery punkty nadwyżki nad lubelskim zespołem. Lublinianie w następnych kilku akcjach przejęli kontrolę – trójka Daszke i osobiste Sobiecha ponownie dały kilkupunktową różnicę nad zawodnikami z Łodzią. Chwilę potem do remisu doprowadziła kolejna trójka Świta. W końcówce obie skipy walczyły jak równy z równym – skuteczna akcja z półdystansu Dominiaka dała po upływie trzydziestu minut gry łódzkim koszykarzom prowadzenie 64:63.

Ostatnia część po pierwszych 180 sekundach była dość wyrównana i obie drużyny utrzymywały kontakt z przeciwnikiem. Gospodarze w późniejszych minutach odskoczyli na siedem oczek, dzięki trójkom Dróżdża i Dominiaka w połowie kwarty. Lubelską grę uruchomił Wydra, trafiając z półdystansu. W odpowiedzi Dróżdż trafił jeszcze jedną trójkę, zmuszając szkoleniowca lubelskiego zespołu, Przemysława Łuszczewskiego do wzięcia czasu. Sytuacja lubelskich koszykarzy powoli zrobiła się niekorzystna – przegrywali na trzy minuty przed końcem spotkania 72:80. Wynik całej rywalizacji próbowali zmieniać dobrymi akcjami duet Wydra/Daszke, jednak było na to za późno. Zawodnicy U!NB AZS UMCS Lublin przegrali w wyjazdowym meczu z ŁKS AZS UŁ SG Łódź 78:85, tym samym zakończyli swój udział w walce o I ligę.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź – U!NB AZS UMCS Lublin 85:78 (21:23, 22:20, 21:20, 21:15)

ŁKS: Dominiak 20, Wal 17, Dróżdż 15, Świt 12, Gwardecki 6, Tonkiel 5, Kochaniak 5, Bartoszewicz 5, Kuczmera.

AZS: Wiśniewski 24, Wydra 20, Daszke 18, Sobiech 10, Waniewski 5, Nycz 1, Jaworski, Lopez, Stefaniuk.