Lublin – Warszawa 2:0! U!NB AZS UMCS znokautował Legię

Dwa mecze we własnej hali ze stołecznymi ekipami i dwa zwycięstwa. Taki bilans zanotowali koszykarze U!NB AZS UMCS Lublin. W sobotnie popołudnie nie dali szans Akademii Koszykówki Legii Warszawa. Wygrali wysoko 104:56.

Mecz bez historii. Gospodarze szybko osiągnęli wysoką przewagę. Najpierw 11:2, a już po niespełna czterech minutach gry 18:5. Pierwszą kwartę wygrali różnicą 21 punktów i było jasne, że hali MOSiR nie zobaczymy emocjonującego meczu. Jedynie druga kwarta to otwarty mecz z obu stron. Po przerwie U!NB AZS UMCS Lublin pozwolił Akademii Koszykówki Legii Warszawa na zdobycie tylko 22 punktów, czyli tylko trzech więcej niż stołeczni koszykarze rzucili w drugiej kwarcie. Ostatecznie podopieczni Przemysława Łuszczewskiego wygrali aż 104:56.

Legioniści po raz ostatni gościli w Lublinie w marcu. Zarówno wtedy, jak i dzisiaj prawdziwy popis dał Mateusz Wiśniewski. Dziewięć miesięcy temu rzucił 30 punktów. Tym razem miał oczko mniej. Brylował i robił właściwie to, co chciał. Był niemal bezbłędny. Z 11 oddanych rzutów aż dziewięć znalazło drogę do kosza. Na 11 rzutów złożyło się aż osiem prób za trzy punkty. Sześć z nich było celnych. 81 procent z gry, do tego siedem zbiórek i dwie asysty. Występ kompletny. Wtórował mu Bartosz Muda. Podobnie jak w środę zaliczył double double. Tym razem złożyło się na nie 25 punktów i 15 zbiórek. Bliski podobnego osiągnięcia był również Patryk Wydra. Obwodowy do 12 punktów dołożył dziewięć asyst.

Była to trzecia wygrana z rzędu lubelskich koszykarzy, a w sumie ósma wygrana w sezonie. Akademicy z bilansem 8-5 są na ten moment na trzecim miejscu w tabeli. Jeszcze przed świętami, 22 grudnia AZS postara się o czwartą wygraną z rzędu. Do Lublina przyjedzie MUKS Hutnik Warszawa.

U!NB AZS UMCS Lublin – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 104:56 (36:15, 21:19, 25:11, 22:11)

AZS: Wiśniewski 29, Muda 25, Jaworski 16, Wydra 12, Nycz 9, Daszke 6, Sobiech 4, Strzałkowski.

Legia: Motel 14, Karpik 10, Kucharski 8, Banasiak 5, Łysiak 5, Gałan 4, Sakowski 4, Atanowicz 4, Abdelaal 2, Ahmed, Łączyński, Majewski.