MKS AZS UMCS Lublin górą w akademickich derbach

Szczęśliwie dla piłkarek ręcznych MKS-u AZS UMCS Lublin zakończyła się 19. kolejka rozgrywek I ligi. Podopieczne Patryka Maliszewskiego pokonały sąsiadującą w tabeli drużynę AZS-u AWF Warszawa 27:24. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia i prowadzenia zawodniczek MKS-u 9:1. Przewaga ta pozwoliła im kontrolować spotkanie od początku i na przerwę schodziły prowadząc (14:11). Natomiast druga połowa to pokaz wyrachowania i umiejętnego pilnowania wyniku czego efektem było zwycięstwo na trudnym terenie. – Wiadomo, że mecz z AZS-em AWF-em to były derby akademickie. Rywale bardzo dobrze przygotowali się na nas, ale my też rozszyfrowaliśmy zespół gospodarzy. Znaliśmy ich mocne oraz słabe strony i wiedzieliśmy, że będzie to trudny mecz, szczególnie że na naszej hali przegraliśmy po rzutach karnych. Chcieliśmy się zrewanżować i to nam się udało. Fajnie zaczęliśmy od 9:1, niestety kontuzja kostki Patrycji Szyszkowskiej doprowadziła do tego, że zespół i płynność gry gdzieś się załamały, przez co trochę trudniej grało nam się w ataku i w obronie. Cieszę się, że dziewczyny wytrzymały moment kryzysu, bo później wszystko wróciło do normy i nie daliśmy się zbliżyć przeciwniczkom na mniej niż dwie-trzy bramki. Brawa dla zawodniczek za walkę. Byliśmy lepszą drużyną i troszeczkę bardziej rozsądnie grającą dlatego udało nam się ten wynik rozstrzygnąć na swoją korzyść – mówi Patryk Maliszewski

AZS-AWF Warszawa ‒ MKS AZS UMCS Lublin 24:27 (11:14)