Ofensywna pierwsza kwarta i wysokie zwycięstwo U!NB AZS UMCS Lublin

36 oczek zdobytych w pierwszej kwarcie przez koszykarzy U!NB AZS UMCS Lublin zadecydowały o wygranej podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego nad ZKS-em Stalowa Wola. Dla lublinian to szósta wygrana z rzędu.

Pierwsze minuty premierowej odsłony były bardzo wyrównane. Po stronie gospodarzy skutecznymi akcjami popisali się Cezary Gumiński (dwie akcje z półdystansu) oraz Michał Bandyga (akcja dwa plus jeden), dając miejcowym czteropunktowe prowadzenie. W następnym fragmencie to lubelscy akademicy dziurawili kosz przeciwnika, głównie za sprawą skutecznych akcji Bartłomieja Nycza (16 punktów w tej kwarcie, w tym cztery “trójki”) wspomaganego przez Mateusza Wiśniewskiego i Pablo Lopeza (dwa celne rzuty zza linii 6,75m). Po dziesięciu minutach gry lubelski zespół prowadził 36:19.

Na początku następnej części za trzy trafił Maciej Pietras. Nie zraziło to lubelskiego zespołu w kontynuacji znakomitej gry z poprzedniej ćwiartki. Celnymi rzutami za dwa popisali się Patryk Wydra, Szymon Daszke oraz Szymon Jaworski. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy U!NB AZS UMCS Lublin osiągnął 22 punkty różnicy. Dalszy przebieg tej kwarty to gra punkt za punkt obu zespołów. Do przerwy 57:37 dla przyjezdnych.

Po przerwie lubelska drużyna wykorzystała błędy przeciwników, zamieniając je na kolejne punkty. Dzięki oczkom spod kosza Nycza oraz wykorzystanych dwóch osobistych Wiśniewskiego, lubelski team powiększył swoją przewagę do 28 oczek. Gospodarze mozolnie odrabiali sporą stratę. Wynik 51:74 tej odsłony ustalił Karol Kindlik, wjeżdżając pod lubelski kosz. Ostatnia kwarta zakończyła się remisem 17:17, co w końcowym rozrachunku dała wygraną lublinianom 91:68.

Najwięcej punktów dla podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego zdobył Bartłomiej Nycz (20). Dodatkowo dwóch zawodników akademickiego zespołu zakończyło mecz z double-double. Są to: Bartosz Muda (18 punktów, 11 zbiórek i pięć asyst) oraz Mateusz Wiśniewski (11 punktów i 15 zbiórek).

W następnej serii spotkań dojdzie do derbowego starcia. Przeciwnikiem U!NB AZS UMCS Lublin będzie TBV II Start Lublin. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia w hali Globus.

ZKS Stal Stalowa Wola – U!NB AZS UMCS Lublin 68:91 (19:36, 18:21, 14:17, 17:17)

Stal: Gumiński 12, Tabor 12, Bejnar 12, Łabuda 9, Kindlik 7, Baj 6, Bandyga 3, Pietras 3, Buczek 2, Bzdoń 1, Kaczmarski 1.

AZS: Nycz 20, Muda 18, Wydra 15, Wiśniewski 11, Lopez 10, Jaworski 7, Daszke 4, Stefaniuk 3, Waniewski 3, Sobiech.