U!NB AZS UMCS lepszy od KK Warszawa

W zaległym meczu 11. kolejki II ligi koszykówki U!NB AZS UMCS Lublin gościł we własnej hali zespół KK Warszawa. Gościnność miała jednak swoje granice. Przez pierwsze trzy kwarty gospodarze zbudowali sobie przewagę, dzięki której w ostatniej kontrolowali przebieg gry. Akademicy pokonali stołeczny team 77:62.

Pierwsza kwarta była wyrównana niemal do samego końca. Goście z Warszawy na każdą próbę powiększenia prowadzenia przez U!NB AZS UMCS Lublin odpowiadali skutecznymi rzutami. Prowadzenie zmieniało się kilku, jeśli nie kilkunastokrotnie w ciągu tych 10 minut. Dopiero pod sam koniec pierwszej kwarty gospodarze wypracowali sobie przewagę nad KK. Dzięki dwóm skutecznym akcjom za dwa punkty Patryka Wydry i Szymona Daszke było 21:16.

Na początku drugiej odsłony skuteczną trójką popisał się Tomasz Jaremkiewicz. Odpowiedź gospodarzy była szybka. Celne rzuty za dwa, które ponownie pozwoliły odskoczyć na kilka punktów. Dalszy przebieg kwarty był podobny do tego z pierwszej ćwiartki. Punkt za punkt i skuteczne akcje z obu stron. Na 3:30 przed końcem AZS osiągnął 10 punktów przewagi po celnym lay-upie Mateusza Wiśniewskiego, który podwyższył wynik do stanu 35:25. Taką samą różnicą punktów zakończyła się cała pierwsza połowa. Do przerwy było 39:29.

W trzeciej kwarcie, gospodarze dołożyli kolejne pięć punktów do swojej przewagi. Akademicy nie górowali nad swoimi rywalami, byli lepsi, ale nie zdołali zdominować KK. Przyjezdni zazwyczaj w końcówkach kwart popełniali błędy, które skutkowały systematycznym powiększaniem przewagi przez podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego. Dzięki nawiązce 15 oczek po 30 minutach, w ostatniej odsłonie mogli sobie pozwolić na spokojniejszą grę. Ostatnia odsłona zakończyła się remisem 16:16, a cały mecz wygraną gospodarzy 77:62.

KK Warszawa legitymuje się w tym momencie bilansem sześciu wygranych i taką samą liczbą porażek. Daje to drużynie ze stolicy siódmą lokatę w tabeli II ligi. Trzy pozycje wyżej, na czwartym miejscu są koszykarze z Lublina. Mają jedną wygraną więcej i porażkę mniej od swoich dzisiejszych rywali. Ich bilans to siedem wygranych i pięć porażek.

Za dzisiejszy mecz można wyróżnić przede wszystkim trzech koszykarzy. Mateusz Wiśniewski, wspólnie z Damianem Wojtyńskim z KK zdobyli najwięcej punktów. Obaj koszykarze uzbierali na swoim koncie po 22 punkty. Dodatkowo Wojtyński miał pięć zbiórek i siedem asyst, ale też tylko trzy skuteczne rzuty trzypunktowe (oddał 13 prób), a Wiśniewski 13 zbiórek. Jego vis a vis Patryk Wydra do 15 punktów dorzucił osiem asyst. Bartosz Muda zakończył mecz z solidnym double-double. Jego dorobek to 18 punktów i 11 zbiórek.

Kolejne koszykarskie emocje w hali MOSiR już w sobotę. I to podwójne! W sobotę o 16.00 do Lublina przyjedzie Akademia Koszykówki Legii Warszawa. Trzy godziny później na parkiet wybiegnie Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin, która w ramach 11. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zmierzy się z Widzewem Łódź. Jakby tego było mało, dzień później w hali Globus zagrają ze sobą TBV Start Lublin z Kingiem Szczecin. Czeka nas koszykarski weekend w Kozim Grodzie!

U!NB AZS UMCS Lublin – KK Warszawa 77:62 (21:16, 18:13, 22:17, 16:16)

AZS: Wiśniewski 22, Muda 18, Wydra 15, Nycz 8, Daszke 7, Jaworski 5, Waniewski 2, Lopez, Stefaniuk.

KK: Wojtyński 22, Koźluk 19, Jaremkiewicz 10, Jankowski 7, Mościcki 2, Zapert 2, Izrailewski, Dziatchuk, Baczyński, Grudziński.