U!NB AZS UMCS Lublin ograł wicelidera!

Cenną wygraną z drugim w tabeli KKS-em Tur Basket Bielsk Podlaski odnieśli akademicy z Lublina. Wicelider tabeli grupy B tylko w trzeciej kwarcie potrafił przełamać dobrze dysponowaną i jednocześnie osłabioną brakiem Adama Myśliwca ekipę Przemysława Łuszczewskiego.

Przez prawie pięć minut pierwszej kwarty gospodarze nie potrafili zdobyć punktu. W tym czasie U!NB AZS UMCS Lublin rzucił ich dziesięć. Sześć punktów z dwóch celnych rzutów za trzy zdobył Mateusz Wiśniewski. Spod kosza cztery punkty zdobył Bartosz Muda. W kolejnych minutach koszykarze KKS Tur Basket Bielsk Podlaski nieco się otrząsnęli, ale przyjezdni nie zwalniali tempa i po dodaniu kilku oczek od Szymona Daszke prowadzili po pierwszej kwarcie 23:10.

Drugą kwartę od czterech punktów z rzędu rozpoczęli bielszczanie. Gdy wydawało się, że ruszą do odrabiania strat ich zapędy utemperował Daszke. Dwie trójki pozwoliły znowu odskoczyć na więcej niż 10 punktów przewagi. Dwie minuty później trzecia trójka tego zawodnika dała akademikom prowadzenie 39:22. Już do końca tej odsłony gospodarze nie znaleźli recepty na zatrzymanie swoich rywali. Do przerwy przegrywali 29:47.

Po przerwie AZS miał komfort gry z dużą przewagą. Tur musiał z kolei gonić swojego rywala. Efekt obu tych składowych był taki, że była to najsłabsza ofensywnie odsłona całego tego meczu. Tylko 24 punkty zdobyli w sumie koszykarze obu drużyn. Miejscowi nie zdołali jednak zbliżyć się do swojego rywala na mniej niż 14 punktów. Po 30 minutach AZS prowadził 57:43, aby w ostatnich 10 minutach dodać kolejnych sześć oczek do swojej przewagi. W ostatniej ćwiartce punktował głównie duet Patryk Wydra/Mateusz Wiśniewski, chociaż nie zabrakło punktów od Szymona Daszke i Bartosza Mudy. Ten kwartet zdecydowanie wyróżniał się na parkiecie i zdobył w sumie 65 z 83 punktów całej drużyny z Lublina.

Jedenaście razy grali w tym sezonie akademicy z Lublina. Wygrali po raz szósty w tej kampanii. Pięć razy schodzili z parkietu pokonani. Mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz w ramach 11. kolejki II ligi. Ich przeciwnikiem będzie KK Warszawa. Mecz odbędzie się w hali MOSiR 12 grudnia o godzinie 20.00. W przyszłą sobotę z kolei do Lublina przyjedzie Akademia Koszykówki Legii Warszawa. AZS-iaków czeka zatem wymagający tydzień i starcia ze stołecznymi ekipami.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski – U!NB AZS UMCS Lublin 63:83 (10:23, 19:24, 14:10, 20:26)

KKS Tur: Bębeniec 11, Milewski 10, Stefanik 9, Lewandowski 9, Bębeniec 7, Monach 6, Pisarczyk 5, Kiluk 3, Weres 3, Marczuk, Kus.

AZS UMCS: Daszke 23, Wydra 14, Muda 14, Wiśniewski 14, Jaworski 11, Nycz 3, Lopez 2, Waniewski 2, Strzałkowski.