U!NB AZS UMCS Lublin poległ w stolicy

W środowy wieczór zawodnicy U!NB AZS UMCS Lublin mierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z KK Warszawa. Znakomita postawa w ekipie gospodarzy Michała Wojtyńskiego przesądziła o końcowym rezultacie meczu, w którym akademicy ulegli rywalom 82:86.

Lubelscy koszykarze rozpoczęli spotkanie od kilku niecelnych rzutów z gry, zaś gospodarze przeciwnie. Punkty duetu Michał Wojtyński/Patryk Jankowski dały prowadzenie warszawianom 9:0 po niespełna trzech minutach. Niemoc w grze ofensywnej lublinian przełamał Patryk Wydra, zdobywając pięć oczek dla lubelskich akademików. Jednak miejscowi kontynuowali swoją znakomitą grę w ataku, zwiększając dystans do dwunastu oczek w połowie kwarty. W następnym fragmencie lublinianie nawiązali równą walkę z przeciwnikiem, lecz warszawska drużyna ciągle utrzymywała swoją przewagę. W końcówce premierowej odsłony skuteczny półdystans Mateusza Wiśniewskiego i trójka Bartłomieja Nycza podreperowały konto AZS-u, które po dziesięciu minutach przegrywało 18:25.

W drugiej odsłonie lubelski zespół grał punkt za punkt z KK. Znakomite zawody w ekipie miejscowych grał Wojtyński, dokładając kolejne punkty z półdystansu i akcjach dwa plus jeden. Biało-zieloni dzielili się odpowiedzialnie za zdobywanie punktów. Dzięki punktom Szymona Jaworskiego (półdystans plus trójka), zawodnicy z Koziego Grodu zmniejszyli przewagę warszawian do czterech punktów na cztery minuty przed zakończeniem połowy. Chwilę później gospodarze zapunktowali serią siedmiu punktów z rzędu, po wykorzystanych osobistych przez Jankowskiego. Do przerwy lubelski zespół odrobił pięć oczek, po punktach spod kosza Bartosza Mudy. Po pierwszej połowie U!NB AZS UMCS Lublin miał sześciopunktową stratę do rywali.

Po przerwie warszawscy koszykarze wrócili do skutecznej gry z pierwszej części. Do znakomicie dysponowanego Wojtyńskiego dołączył Krystian Koźluk, trafiając punkty spod kosza. Po czterech minutach warszawska drużyna prowadziła 58:43. W następnych minutach sprawy w zdobywanie punktów wzięli Kamil Waniewski (półdystans + trzy z czterech osobistych) oraz Bartłomiej Nycz (dwie trójki). Warszawska ekipa po punktach Jankowskiego powiększyła swój dorobek – do osiemnastu punktów. W ostatnich akcjach dla zawodników lubelskich trafiali – Szymon Daszke (trójka) oraz Szymon Jaworski (lay-up) – ustalając wynik trzeciej kwarty. KK prowadziło 74:61.

Ostatnią ćwiartkę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Lublina, notując serię 11:2. Dzięki punktom Wiśniewskiego i Waniewskiego akademicki zespół zbliżył się na cztery punkty do drużyny ze stolicy. W kolejnych akcjach lubelscy akademicy odrobili jeszcze jeden punkt, po skutecznej akcji za trzy Jakuba Stefaniuka. Jednak celna akcja spod kosza Damiana Zaperta i osobiste Wojtyńskiego dały w końcowym rezultacie przegraną lubelskiego zespołu w wyjazdowym spotkaniu z KK Warszawa 82:86. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego z bilansem 15 zwycięstw i 9 porażkami zajmują 5. miejsce w grupie B.

W przedostatniej kolejce spotkań podopieczni trenera Łuszczewskiego zagrają na własnym boisku z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Spotkanie zaplanowano na 10 marca o godzinie 18:00.

KK Warszawa — U!NB AZS UMCS Lublin 86:82 (25:18, 18:19, 31:24, 12:21)

KK: Wojtyński 42, Jankowski 17, Koźluk 9, Grudziński 5, Stopierzyński 4, Jaremkiewicz 3, Mościcki 2, Zapert 2, Izrailewski 2.

AZS: Daszke 15, Wiśniewski 11, Wydra 11, Waniewski 11, Nycz 11, Muda 10, Jaworski 7, Sobiech 3, Stefaniuk 3, Lopez.