Zawodniczki AZS-u UMCS rozpoczęły rok od zwycięstwa

W dobrym stylu 2020 rok rozpoczęły zawodniczki AZS-u UMCS Lublin. Podopieczne Piotra Fijołka, dzięki pokonaniu we własnej hali Popradu Stary Sącz 3:0, przedłużyły serię zwycięstw do czterech. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodyń, które pewnie wygrały pierwszego seta z przewagą siedmiu punktów. W pozostałych dwóch partiach gra się wyrównała, ale lublinianki nie pozwoliły przyjezdnym na zdobycie ani jednego seta i dzięki kolejnym trzem punktom umocniły się na miejscu gwarantującym walkę w play-offach o awans do I ligi. – To był trudny mecz, rozegrany po dwóch tygodniach przerwy. Na szczęście udało się wygrać i to jest dla nas najważniejsze. Kluczem do zwycięstwa był zespół jak w każdym naszym spotkaniu. Nie mamy wybitnych indywidualności, które same pociągnęłyby grę. Fajnie zagrała Zuzia Urbańska, która wróciła po kontuzji, jednak nie było po niej widać, że miała jakikolwiek uraz. Cieszy fakt, że znajdujemy się obecnie na podium tabeli. Świetnie byłoby utrzymać to miejsce. To byłby nasz wspólny, duży sukces – skomentował Piotr Fijołek.

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z TS Wisłą Kraków (11 stycznia, 17:00).

AZS UMCS Lublin – Poprad Stary Sącz 3:0 (25:18, 25:23, 27:25)

AZS UMCS: Patrycja Zielińska, Natalia Gieroba, Zuzanna Urbańska, Sylwia Obszyńska, Klaudia Pawlik, Anna Targońska, Paulina Kłuś (libero) oraz Natalia Czeleń, Katarzyna Bogdańska, Joanna Pawlik, Marta Jasińska.