Zwycięstwo i porażka lubelskich zespołów w II lidze

W pierwszy weekend października zostały rozegrane spotkania 2. kolejki II ligi koszykówki mężczyzn. Zespół TBV Start II Lublin rywalizował na własnym boisku z KKS-em Tur Basket Bielsk Podlaski. Natomiast U!NB AZS UMCS Lublin mierzył się na wyjeździe z GLKS-em Nadarzyn. Lepsze nastroje mogą mieć akademicy, którzy odnieśli zwycięstwo.

TBV Start II Lublin

Jako pierwsi zawody w niedzielne popołudnie rozpoczęli młodzi zawodnicy z Lublina, którzy podejmowali u siebie KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Początek spotkania wyglądał dość obiecująco. Po celnej trójce Wojciecha Matyska oraz akcji za dwa Jana Piliszczuka lublinianie prowadzili 8:3. W dalszej części meczu gospodarze popełniali proste błędy, natomiast przyjezdni coraz lepiej zaczęli trafiać do kosza z dystansu. Po dziesięciu minutach rywale prowadzili różnicą dwunastu punktów. W kolejnych fragmentach niedzielnej konfrontacji podopieczni trenera Michała Sikory nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się ekipie z Bielska Podlaskiego, która po pierwszej połowie powiększyła swoją przewagę do 25 oczek. Druga połowa to kontrola gry drużyny przyjezdnej. W ostatecznym rozrachunku rezerwy Startu przegrały 66:100.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Michała Sikory był wspomniany Piliszczuk, który do zdobytych w całym spotkaniu dwunastu punktów dołożył sześć zbiórek oraz cztery przechwyty.

TBV Start II Lublin – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 66:100 (14:26, 18:31, 13:23, 21:20)

Start II: Piliszczuk 12, Szewczyk 11, Matysek 10, Łoś 8, Pelczar 7, Uniłowski 7, Kosiuk 4, Mitrut 3, Nabożny 2, Grzegorczyk 2, Kulig, Dzioba.

KKS: Weres 16, Kus 14, Stefanik 12, Mac. Bębeniec 10, Kuczyński 10, Mat. Bębeniec 9, Pisarczyk 9, Monach 8, Milewski 8, Lewandowski 2, Tomczuk 2, Kiluk.

POMECZOWA WYPOWIEDŹ

Bartłomiej Pelczar (zawodnik TBV Start II Lublin):Pokazaliśmy w tym spotkaniu duże zaangażowanie, ale zabrakło nam trochę sił w walce pod koszem. Uważam, że przegrana 34 punktami z rywalem, z którym rok temu przegrywaliśmy różnicą 50 czy 60 punktów jest znacznym postępem. Gdybyśmy lepiej się postawili przeciwnikowi i pokazali lepszą grę zespołową, to być może ta porażka byłaby dużo niższa.

W 3. serii spotkań rezerwy Startu zagrają w Warszawie. Na ich drodze stanie Akademia Koszykówki Legii Warszawa. Mecz odbędzie się 13 października.

————————————————–

NAUKOWY BEŁKOT AZS UMCS LUBLIN

Akademicy w niedzielnym spotkaniu zmierzyli się na wyjeździe z GLKS-em Nadarzyn. Po pięciu minutach gospodarze prowadzili 11:8. W następnej części gry wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Celnymi rzutami z dystansu popisali się Jan Sobiech oraz Szymon Daszke, dając pięciopunktowe prowadzenie lublinianom na dwie minuty przed zakończeniem odsłony. W ostatnich 120 sekundach nadarzynianie zniwelowali straty, a wynik końcowy pierwszej części ustalił Szymon Jaworski, trafiając trójkę. Po pierwszej kwarcie było 26:23 dla akademików.

Druga kwarta również była bardzo wyrównana i zakończona minimalnym zwycięstwem gospodarzy 21:20. Przez pierwsze pięć minut zawodnicy GLKS-u zanotowali osiem punktów z rzędu, prowadząc różnicą dwóch oczek. Tą samą bronią odpowiedzieli koszykarze z Lublina, zdobywając w następnym fragmencie sześć oczek. Oba zespoły w drugiej ćwiartce grały na zasadzie wymiany cios za cios. Do przerwy U!NB AZS UMCS Lublin prowadził 46:44.

Po przerwie pierwsze minuty należały do zawodników z Koziego Grodu, którzy ponownie odskoczyli na sześć oczek. Tylko 50 sekund zajęło gospodarzom zmniejszenie dystansu do punktu, za sprawą skutecznych akcji Konrada Goździkowskiego. Na ostatnie dziesięć minut obie ekipy schodziły z parkietu przy wyniku 57:61 dla Lublina.

Ostatnia odsłona była przełomowa dla akademickiego zespołu z Lublina. Sygnał do powiększenia przewagi dał Adam Myśliwiec, który w całym spotkaniu rzucił 20 punktów. Po pięciu minutach lubelska ekipa prowadziła różnicą 13 punktów. GLKS próbował zniwelować straty, ale ta sztuka się nie udała. Tym samym AZS UMCS Lublin odnotował swoje pierwsze zwycięstwo w II lidze mężczyzn grupy B w tym sezonie.

GLKS Nadarzyn – U!NB AZS UMCS Lublin 71:84 (23:26, 21:20, 13:15, 14:23)

GLKS: Kuźkow 17, Czemerys 13, Proczek 12, Leszkiewicz 10, Chadaj 10, Goździkowski 8, Tymiński 1, Herczyk, Dalkowski, Kiełek, Konecki, Plaskota.

AZS: Myśliwiec 20, Wiśniewski 16, Jaworski 12, Wydra 12, Daszke 7, Sobiech 7, Prażmo 4, Muda 3, Stefaniuk 3, Waniewski, Nycz.

W następnym meczu lubelscy akademicy zagrają u siebie z ZKS-em Stal Stalowa Wola. Spotkanie zaplanowane jest na 14 października.