Do czterech razy sztuka

Po trzech porażkach z rzędu swoje pierwsze ligowe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin. W meczu 4. kolejki II ligi grupy III A akademicy pokonali przed własną publicznością MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:26. Początek spotkania był wyrównany, ale drugi kwadrans pierwszej połowy to już dominacja podopiecznych trenera Patryka Maliszewskiego, którzy schodzili na przerwę z pięciobramkowym prowadzeniem. Po niej do głosu doszli przyjezdni, niwelując straty i doprowadzając do remisu w 57. minucie. Końcówkę lepiej rozegrali lublinianie i to oni mogą cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w kampanii 2018/2019. Najskuteczniejszy wśród zawodników gospodarzy był Przemysław Pawelczuk. Skrzydłowy zapisał na swoim koncie osiem bramek. – Wygraliśmy, ponieważ do końca graliśmy konsekwentnie. Pomimo tego, że brakuje nam sił w końcówkach i w drugiej połowie drużyna przyjezdna zaczęła nas dochodzić, to udało nam się zachować chłodną głowę i wygrać to starcie – zaznacza opiekun lubelskiego zespołu.

AZS UMCS Lublin – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:26 (17:12)

AZS UMCS: Kołodziejczyk, Pałkiewicz, Skiba – Pawelczuk 8, Świąder 5, Dmytruk 4, Szajewski 3, Jedut 3, Makowski 2, Karpiński 1, Drozd 1, Zienkiewicz.

MKS Piotrkowianin: Grajewski, Dajczer – Hejniak 7, Jankowski 5, Bernat 4, Kowalczyk 2, Markowski 2, Bąk 2, Pietrzyk 1, Cieślik 1, Łągwa 1, Wachowicz 1, Dryzek.