Handballowe podsumowanie weekendu

Handballowe podsumowanie weekendu

W ostatnią sobotę drużyny z województwa lubelskiego ze zmiennym szczęściem rywalizowały w europejskich pucharach. W 1. kolejce Ligi Mistrzyń ekipa MKS-u Perła Lublin uległa na wyjeździe rosyjskiemu Rostov Don 21:31. Zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Azotów Puławy, którzy w pierwszym meczu II rundy eliminacji do Pucharu EHF pokonali luksemburski Handball Esch 31:28. Porażką po rzutach karnych zakończyły swoją ligową konfrontację z MKS-em Karczew szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin. W I lidze mężczyzn AZS AWF Biała Podlaska pokonał przed własną publicznością AZS UJK Kielce 27:25, natomiast drugi zespół Azotów również u siebie przegrał z AZS-em UW Warszawa 31:38. W II lidze piłkarzy ręcznych niepowodzeniem zakończyły się spotkania AZS-u UMCS Lublin i UKS-u Olimpia Biała Podlaska. Akademicy ulegli KS Uniwersytetowi Radom 25:36. Natomiast podopieczni Marcina Stefańca w dramatycznych okolicznościach przegrali z SPR-em ROKiS Radzymin 19:20.

LIGA MISTRZYŃ

Rostov Don – MKS Perła Lublin 31:21 (21:11)

Rostov: Mekhdieva, Sedoykina – Managarova 6, Vyakhireva 5, Kalinichenko 4, Bobrovnikova 3, Makeeva 3, Kuznetsova 2, Behnke 2, Kozhokar 2, Abbingh 1, Sudakova 1, Maslova 1, Borshchenko 1, Rodrigues Belo, Nikitina.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Łabuda 4, Kochaniak 4, Matuszczyk 3, Gęga 3, Achruk 2, Gadzina 2, Szarawaga 1, Blazevic 1, Nocuń 1, Moldrup, Królikowska.

Kary: 6 minut (Kseniya Makeeva, Marina Sudakova, Julia Behnke) – 4 minuty (Joanna Szarawaga, Marta Gęga).


ELIMINACJE DO PUCHARU EHF

Azoty Puławy – Handball Esch 31:28 (16:14)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Dawydzik 5, Przybylski 5, Seroka 5, Łangowski 4, Gumiński 4, Skwierawski 3, Kowalczyk 2, Rogulski 1, Moryń 1, Podsiadło 1, Jarosiewicz, Kasprzak.

Handball: Figueira Costa, Boukovinas – Barkow 9, Bock 5, Muller 5, Petiot 3, Werdel 3, Krier 1, Pucnik 1, Kohn 1, Rastoder, Ewald, Wirth, Agovic.

Kary: 2 minuty (Wojciech Gumiński) – 8 minut (Miha Pucnik x3, Moritz Barkow).
Czerwona kartka:
Miha Pucnik 42′


I LIGA KOBIET GRUPA A

MKS Karczew – MKS AZS UMCS Lublin 19:19 (9:8) rzuty karne: 4:1

MKS: Popis, Wojewódzka – Trzepałka 7, Baran 6, Wójcik 3, Gałązka 2, Janowska 1, Korcz, Idziak, Ciecierska, Barańska, Żelazo, Buczkowska, Ciszkowska, Płatek.

MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot – Olek 7, Tomczyk 2, Suszek 2, Markowicz 2, Ziętek 2, Mikocka 1, Szempruch 1, Rossa 1, Blaszka 1, Dziuba, Warias.

Kary: 12 minut (Joanna Wójcik, Aleksandra Żelazo, Dominika Baran, Zuzanna Buczkowska, Natalia Barańska, Aleksandra Gałązka) – 10 minut (Magdalena Markowicz x3, Aleksandra Olek, Agnieszka Blaszka).
Czerwona kartka:
Magdalena Markowicz 57′


I LIGA MĘŻCZYZN GRUPA C

AZS AWF Biała Podlaska – AZS UJK Kielce 27:25 (13:18)

AZS AWF: Adamiuk, Kozłowski, Ostrowski – Bekisz 6, Stefaniec 6, Urbaniak 4, Niedzielenko 3, Banaś 2, Ziółkowski 2, Polok 1, Nowicki 1, Łazarczyk 1, Maksymczuk 1, Mazur, Kozycz, Kandora.

AZS UJK: Drozd, Jastrząb, Czerwiński – Bernacki 5, Boszczyk 5, Gasin 4, Siedlarz 4, Goliszewski 3, Stępnik 2, Bulski 1, Bysiak 1, Falasa, Wacek, Curyło, Sornat.

Kary: 8 minut (Kamil Kozycz, Michał Bekisz, Łukasz Kandora, Marcin Stefaniec) – 10 minut (Mirosław Curyło, Patryk Wacek, Damian Falasa, Krzysztof Bernacki, Kamil Siedlarz).


Azoty II Puławy – AZS UW Warszawa 31:38 (13:22)

Azoty: Borucki, D. Janicki – Mchawrab 6, Flont 6, Konieczny 5, Adamczuk 4, Baranowski 4, Szewczyk 3, Przychodzeń 2, Malinowski 1, Figura, Batyra, Antoniak.

AZS UW: Ner, Lender – Szpejna 10, P. Kwiatkowski 5, Przybysz 4, Bulej 4, Urbański 3, Zawadzki 3, Witkowski 3, Nowakowski 2, Steć 2, Flisiak 1, Baliga 1, Słomiński, Praski, Styczeń.

Kary: 8 minut (Kamil Konieczny, Karol Przychodzeń, Kuba Malinowski, Jędrzej Batyra) – 14 minut (Wiktor Przybysz x2, Tomasz Bulej x2, Miłosz Zawadzki x2, Kamil Praski).


II LIGA MĘŻCZYZN GRUPA III A

AZS UMCS Lublin – KS Uniwersytet Radom 25:36 (8:18)

AZS UMCS: Kołodziejczyk – Maciąg 7, Dmytruk 4, Daniel 4, Puchała 4, Majewski 3, Groszek 2, Burek 1, Wielgus, Tkaczyk.

KS Uniwersytet: Markowski, Brewczyński – Pawelec 6, Pyzara 6, Kiraga 4, Rojek 4, Banaczek 3, Kubajka 3, Sałuda 3, Kwiecień 2, Sikora 2, Wasik 2, Maszczyński 1, Krukowski, Duda.

Kary: 6 minut (Antoni Maciąg x2, Dmytro Dmytruk) – 8 minut (Wiktor Sałuda x2, Rafał Banaczek, Patryk Wasik).


II LIGA MĘŻCZYZN GRUPA III B

UKS Olimpia Biała Podlaska – SPR ROKiS Radzymin 19:20 (11:10)

UKS Olimpia: Stroiński, Niedzielski – Polok 5, G. Olichwiruk 4, Tarasiuk 3, Grochowski 2, Fic 2, Szyszko 1, Cielecki 1, Jaszczuk 1, Michalczuk, Kobyliński, Winnicki.

SPR ROKiS: Rybicki – Zagożdżon 5, Troński 4, Samulak 4, Muchiewicz 3, Kłoda 2, Piechnik 1, Zadrożny 1, Gajda, Marszałek.

Kary: 10 minut (Daniel Kobyliński x2, Jakub Tarasiuk x2, Marcin Michalczuk) – 8 minut (Robert Piechnik x2, Marcin Kłoda, Piotr Gajda).