Hitowe starcie na korzyść AZS-u UMCS Lublin

Hitowe starcie na korzyść AZS-u UMCS Lublin

W 4. serii spotkań II ligi mężczyzn grupy III niemistrzowskiej doszło do hitowego starcia między AZS UMCS Lublin a KS Warszawianka. Podopieczni Patryka Maliszewskiego dopiero po rzutach karnych rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. Decydującą “siódemkę” wykorzystał Dmytro Dmytruk, zapewniając zawodnikom z Lublina czwarte zwycięstwo w grupie. – Spotkały się dwie najlepsze ekipy w naszej grupie. To spotkanie powinno się rozstrzygnąć po pierwszych piętnastu, dwudziestu minutach i dzięki temu mielibyśmy spokojną drugą połowę. Sami jesteśmy sobie winni, bo zagraliśmy na niskiej skuteczności. Pod każdym względem byliśmy lepszym zespołem i bardziej zorganizowanym. Po przerwie mieliśmy więcej szczęścia, bo bramkarze z Warszawy nic nie odbili, także udało nam się doprowadzić do dogrywki. Rywale znają chyba na nas patent i to z nimi będziemy walczyli o pierwsze miejsce w naszej grupie – komentuje Patryk Maliszewski.

AZS UMCS Lublin – KS Warszawianka 22:22 (11:12), rzuty karne: 4:3

AZS UMCS: Wójcik, Pałkiewicz – Świąder 6, Drozd 5, Dmytruk 5, Jedut 3, Pawelczuk 1, Karpiński 1, Pieczykolan 1, Burek, Serafin, Rogala.

KS: Ulatowski, Troński – Cicholski 6, Kalisiak 5, Starzyk 5, Podsiadlik 3, Bogusz 2, Brzozowski 1, Sus, Furman, Kanclerski.