Istny pogrom w wykonaniu szczypiornistów AZS-u UMCS

Nokaut! W ten sposób można określić zwycięstwo szczypiornistów AZS-u UMCS Lublin nad MKS-em Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. W spotkaniu rozgrywanym w ramach 11. kolejki II ligi grupy III A podopieczni Patryka Maliszewskiego pokonali rywali 42:19. Od samego początku lublinianie dominowali na parkiecie. W 8. minucie prowadzili 7:0. Dziesięć minut później ich przewaga wzrosła do dziesięciu trafień (12:2). Po pierwszej części meczu na tablicy wyników widniał rezultat 20:9 na korzyść przyjezdnych. Po przerwie lublinianie nie zwalniali tempa. Dobra seria akademików na początku drugiej połowy sprawiła, że w 40. minucie piłkarze ręczni z Koziego Grodu prowadzili 28:10. Ostatecznie zawodnicy AZS-u UMCS zwyciężyli różnicą dwudziestu trzech trafień (42:19). Najskuteczniejszym zawodnikiem lubelskiej drużyny był Dmytro Dmytruk, zdobywca jedenastu bramek. – Uważam, że na korzystny wynik złożyło się kilka czynników. Po pierwsze mieliśmy w głowie bardzo zacięte i niełatwe spotkanie z Piotrkowianinem z pierwszej rundy. Po drugie pamiętaliśmy o ostatnim meczu z liderem ze Zwolenia, w którym to przeciwnik zaczął od prowadzenia 9:1 i przez to zdominował spotkanie. Myślę, że wyciągnięte wnioski i wewnętrzna motywacja przyniosły skutek. Moi zawodnicy podeszli do sprawy bardzo poważnie, dobrze przepracowali tydzień i nie załamali się po ostatniej porażce. W tym spotkaniu byliśmy zdecydowanie lepsi. Nie chodzi tylko o organizację gry, ale przede wszystkim o przygotowanie fizyczne. Byliśmy szybsi i silniejsi. Do tego doszła wysoka skuteczność i dobra gra w obronie, która przełożyła się na niezłą dyspozycję bramkarzy. Wielkie brawa dla chłopaków za ten mecz – zachwyca się Patryk Maliszewski.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – AZS UMCS Lublin 19:42 (9:20)

MKS Piotrkowianin: Grajewski – Łągwa 3, Hejniak 3, Bąk 3, Kisiel 2, Chojnacki 2, Kamiński 2, Kowalczyk 1, Wachowicz 1, Markowski 1, Pietrzyk 1, Wojtaszak, Bernat, Cieślik, Pawłowski.

AZS UMCS: Pałkiewicz, Kołodziejczyk – Dmytruk 11, Jedut 8, Burek 6, Rogala 5, Pawelczuk 4, Karpiński 3, Zienkiewicz 2, Drozd 2, Świąder 1.