Losy starcia w Siemiatyczach rozstrzygnęły się w samej końcówce

Drugą porażkę z rzędu odnieśli szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin. W 7. kolejce grupy III niemistrzowskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn podopieczni Patryka Maliszewskiego ulegli na wyjeździe TS-owi Siemiatycze 24:27. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy w 3. minucie prowadzili 3:1. Przyjezdni błyskawicznie zniwelowali te straty, doprowadzając w 7. minucie do remisu po cztery. Dobra gra lubelskich akademików dała im w 15. minucie czterobramkowe prowadzenie (10:6). Dziesięć minut później gracze z Siemiatycz zmniejszyli różnicę do jednej bramki (12:11). Ostatecznie po pierwszej połowie biało-zieloni prowadzili 16:14. Mocny start drugiej połowy ponownie pozwolił lubelskim szczypiornistom na cztery trafienia przewagi w 38. minucie (19:15). Miejscowi nie złożyli jednak broni. Po rzucie karnym wykorzystanym w 48. minucie przez Jakuba Bartosiaka na tablicy wyników pojawił się rezultat 21:21. Gra “bramka za bramkę” trwała do stanu 24:24. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy zapisali na swoim koncie trzy trafienia z rzędu i zwyciężyli 27:24. Najskuteczniejszym graczem lubelskiej drużyny był w tym spotkaniu Dmytro Dmytruk. Rozgrywający pokonał bramkarza rywali siedem razy.

TS Siemiatycze – AZS UMCS Lublin 27:24 (14:16)

TS: Niesterowicz – Bartosiuk 11, Stasiuk 4, Daciuk 4, Mikowski 3, Kałucki 3, Jaroszewicz 2, Żuk, Gumieniak, Jaworski, Sztuk, Jarocki.

AZS UMCS: Pałkiewicz – Dmytruk 7, Muszyński 6, Drozd 4, Pieczykolan 3, Burek 3, Serafin 1, Pawelczuk.