Lubelscy akademicy wygrywają na inaugurację

Szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin rozpoczęli ligowe granie w 2019 roku od zwycięstwa. W 1. kolejce grupy III niemistrzowskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn podopieczni Patryka Maliszewskiego pokonali na wyjeździe ekipę SPR-u Nowe Piekuty 30:20. Początek sobotniego spotkania był wyrównany. Dopiero w 22. minucie skuteczny rzut Przemysława Pawelczuka wyprowadził lublinian na dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze doprowadzili po chwili do remisu, ale po pierwszej połowie to przyjezdni prowadzili różnicą jednej bramki (10:9). Po przerwie lubelscy szczypiorniści zaczęli odskakiwać rywalom z Podlasia. Celny rzut Wiktora Jeduta z 40. minuty dał akademikom prowadzenie 16:12. W następnym fragmencie spotkania lublinianie nie zwalniali tempa i powiększali swoją przewagę. Trzy minuty przed końcem meczu różnica wynosiła nawet dwanaście trafień na korzyść graczy z Lublina (29:17). Ostatecznie reprezentanci Koziego Grodu zwyciężyli 30:20. Najskuteczniejszym zawodnikiem akademików w tym spotkaniu był Przemysław Pawelczuk. 23-letni skrzydłowy zapisał na swoim koncie osiem trafień.

SPR Nowe Piekuty – AZS UMCS Lublin 20:30 (9:10)

SPR: K. Niemyjski, A. Niemyjski – Kulesza 4, Kar. Pruszyński 4, Krassowski 3, Broniek 3, Piekutowski 2, R. Kostro 2, Kam. Pruszyński 1, A. Kostro 1, Dobrogowski, Woroszył.

AZS UMCS: Wójcik, Pałkiewicz — Pawelczuk 8, Dmytruk 6, Jedut 6, Świąder 4, Burek 2, Serafin 1, Rogala 1, Muszyński 1, Drozd 1.