Minimalna porażka szczypiornistów AZS-u UMCS Lublin

W meczu 6. kolejki rozgrywek II ligi grupy III A piłki ręcznej lubelscy akademicy ulegli Warszawiance 24:25. Gospodarze schodzili na przerwę ze stratą jednej bramki do stołecznej drużyny. W drugiej połowie nie zdołali zniwelować tej różnicy, ponosząc drugą porażkę w bieżącym sezonie. – Przegraliśmy jedną bramką. Zabrakło dosłownie kilku minut, aby to spotkanie zakończyło się na naszą korzyść. Co zaważyło o porażce? Na razie jesteśmy w fazie organizacji zgrania. Wszystko jest w trakcie tworzenia i to mogło być jedną z przyczyn przegranej. Pocieszające jest to, że z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej. Uważam, że jeszcze trochę i będzie naprawdę dobrze – podsumowuje Jakub Brodziak.

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z KKS-em Włókniarz Konstantynów (26 października, 16:00).

AZS UMCS Lublin – Warszawianka Warszawa 24:25 (13:14)

AZS UMCS: Grabowski, Kołodziejczyk – Dmytruk 8, Burek 4, Bochenko 3,  Majewski 3, Wisowski 3, Gwiazda 1, Skoczylas 1, Stachowicz 1, Daniel, Puchała, Wielgus.

Warszawianka: Ulatowski – Smaga 8, Mazurek 4, Mieszkowski 4, Hamdan 2, Starzyk 2, Wnękowski 2, Cicholski 1, Furman 1, Rogowski 1, Balcerak, Kalisiak, Matuszak, Pastorica, Zbucki.

Kary: 10 minut (Dmytro Dmytruk x2, Daniel Burek, Wojciech Bochenko, Damian Skoczylas).