Szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin grając z sercem sięgnęli po pierwszy ligowy triumf

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020 odnieśli szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin. Podopieczni Jakuba Brodziaka pokonali w Płocku miejscowy SMS 37:35. Do zwycięstwa lublinian nawet nie cegiełkę, a cegłę dołożył Antoni Maciąg, który rzucił trzynaście bramek. Obie drużyny grały wyrównane spotkanie. Żadna z nich nie potrafiła stworzyć bezpieczniej przewagi. Zmieniło się to przy stanie 11:11, gdy przyjezdni narzucili większe tempo, a to pozwoliło im odskoczyć. Dzięki temu zawodnicy AZS-u na przerwę schodzili z sześcioma trafieniami zapasu. W drugiej połowie gospodarze wrócili do gry i zaczęli odrabiać straty. Lublinianie wykazali się jednak determinacją i nie pozwolili na dogonienie się, zwyciężając ostatecznie dwiema bramkami. – Pojechaliśmy na to spotkanie z ośmioma zawodnikami grającymi w polu, także było bardzo trudno. Chłopaki walczyli do końca i zostawili na boisku całe serducho. Myślę, że właśnie to pozwoliło nam odnieść ważne zwycięstwo – komentuje trener zespołu, Jakub Brodziak.

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin podejmie Warszawiankę Warszawa (19 października, 13:30).

SMS ZPRP Płock – AZS UMCS Lublin 35:37 (17:23)

SMS: Kwasiborski, Węgliński – Niedzielski 7, Kozłowski 5, Wojnecki 5, Hryniewicz 4, Broda 4, Sosna 3, Szniter 3, Kocięcki 2, Mitruczuk 1, Karpiński 1, Chlabicz, Kuhn, Kruk, Wielgucki.

AZS: Grabowski, Kołodziejczyk – Maciąg 13, Majewski 9, Dmytruk 6, Puchała 3, Daniel 3,Wielgus 1, Bochenko 1, Burek 1.

Kary: 4 minuty (Kami Kozłowski, Fabian Sosna) – 4 minuty (Dmytro Dmytruk, Paweł Daniel).