Szczypiorniści AZS-u UMCS ponownie ograli SPR Nowe Piekuty

Zawodnicy AZS-u UMCS Lublin odnieśli piąte zwycięstwo w grupie III niemistrzowskiej II ligi piłki ręcznej mężczyzn, pokonując na własnym boisku SPR Nowe Piekuty 32:25. Lubelscy szczypiorniści tym samym umocnili się na pozycji lidera tych rozgrywek. Najskuteczniejszym graczem po stronie gospodarzy w tym starciu był Dmytro Dmytruk. Rozgrywający zapisał na swoje konto aż jedenaście trafień. – Obawialiśmy się tego meczu ze względu na to, że w Nowych Piekutach w pierwszej połowie graliśmy bramka za bramkę. Prowadzaliśmy jednym trafieniem do przerwy, a wygraliśmy spotkanie dziesięcioma golami. Uczulałem chłopaków na to, aby nie dali się sprowokować w różne dziwne przepychanki. Wystarczyła chwila nieuwagi, troszkę rozprężenia i goście zaczęli nas dochodzić. W ostatnich dziesięciu minutach przyspieszyliśmy grę, zrobiliśmy dwa przechwyty, wyprowadzaliśmy szybko kontry i w efekcie odjechaliśmy. Tak to powinno wyglądać od początku. Inna sprawa, że nie mogliśmy zagrać od razu na 200%, ponieważ mieliśmy wąską ławkę rezerwowych – komentuje Patryk Maliszewski.

AZS UMCS Lublin – SPR Nowe Piekuty 32:25 (17:13)

AZS UMCS: Wójcik, Pałkiewicz – Dmytruk 11, Pawelczuk 8, Świąder 6, Pieczykolan 3, Burek 2, Rogala 2, Drozd 1.

SPR: Niemyjski K., Niemyjski A. – Piekutowski 11, Krassowski 5, Jadczak 4, Kar. Pruszyński 4, Kostro 1, Kam. Pruszyński.