Szczypiorniści AZS-u UMCS rozpoczynają nowy sezon

Szczypiorniści AZS-u UMCS rozpoczynają nowy sezon

23 września swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrają piłkarze ręczni AZS-u UMCS Lublin. Podopieczni Patryka Maliszewskiego zmierzą się we własnej hali z drugą drużyną Azotów Puławy.

W przerwie między sezonami akademików dotknęły kłopoty kadrowe i organizacyjne, przez które mecz 1. kolejki rozgrywek II-ligowych z ich udziałem musiał zostać przełożony. Ponadto w trakcie okresu przygotowawczego zespół nie rozegrał ani jednej gry kontrolnej. – Startujemy z marszu. Pierwsza runda rozgrywek to czas, który nasz zespół musi poświęcić na zgrywanie się – mówi szkoleniowiec AZS-u UMCS, Patryk Maliszewski.

W sezonie 2018/2019 szczypiorniści z Lublina będą rywalizować w II lidze, grupy III A. Ich przeciwnikami będą Azoty II Puławy, KKS Włókniarz Konstantynów, Hutchinson Anilana Łódź, UKS Olimpia Biała Podlaska, UMKS Orlęta Zwoleń, MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz Pabiks FormauDyBy Pabianice. – Liczymy się z tym, że ten sezon może nie być najlepszy w naszym wykonaniu. Te rozgrywki będą raczej lekcją dla młodych zawodników – komentuje szkoleniowiec.

Nowy sezon to również nowa kadra. Po zakończeniu poprzedniej kampanii zespół z Koziego Grodu opuściło aż ośmiu zawodników. W nadchodzącym sezonie w drużynie Patryka Maliszewskiego nie zagrają: Jakub Buksiński, Mateusz Chwiejczak, Michał Dziemiach, Tomasz Kiełczykowski, Michał Rogalski, Kamil Pawliszyn, Franciszek Suwała i Damian Włada. Lukę po odejściu tych zawodników postarają się wypełnić: bramkarz Karol Pałkiewicz, rozgrywający Piotr Makowski i Przemysław Wisznicki oraz skrzydłowy Przemysław Pawelczuk. – Nasza kadra nie jest jeszcze w pełni skompletowana. W najbliższym czasie dołączy do nas rozgrywający Azotów II Puławy oraz  leworęczny rozgrywający z Wisły Sandomierz. Zespół zasili również zawodnik, który w przeszłości występował w rezerwach klubu z niemieckiej Bundesligi. Kadrę uzupełnia pięciu juniorów, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w seniorskiej piłce ręcznej – wyjaśnia opiekun lublinian.

KADRA AZS UMCS LUBLIN NA SEZON 2018/2019:

Bramkarze: Karol Kołodziejczyk, Karol Pałkiewicz

Rozgrywający: Kamil Bernat, Dmytro Dmytruk, Piotr Makowski, Bartłomiej Świąder, Przemysław Wisznicki

Skrzydłowi: Oleksandr Hryb, Cezary Muszyński, Sebastian Nowak, Przemysław Pawelczuk

Obrotowi: Jakub Brodziak, Miłosz Drozd.